Lisatud: 22. september 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Sep2016 Tallinnas toimus sigade Aafrika katku teemaline koolitus

Eesti veterinaararstid ja loomatervishoiu spetsialistid osalesid eile Tallinnas Euroopa komisjoni korraldatud BTSF (Better training safe food) sigade Aafrika katku alasel koolitusel.

„Koolituse eesmärk oli jagada teiste riikide praktilisi kogemusi sigade Aafrika katku ennetus- ja tõrjemeetmete rakendamisel. Ettekanded puudutasid sigade Aafrika katku puhul olulisi bioohutuse meetmeid, samuti metssigade populatsiooni seiret ja kontrolli,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu osakonna juhataja Maarja Kristian.

Koolitus andis kuulajatele viimaseid teadmisi haiguse iseloomu ja leviku kohta. Teaduse poolelt uuritakse jätkuvalt haiguse esinemist, levikut ning sellega seotud riskitegureid nii metssigade- kui ka kodusigade populatsioonis.

Kui tavapäraselt osaleb BTSF koolitustel inimesi kõikjalt Euroopa Liidust, siis see koolitus oli suunatud vaid Eesti veterinaararstidele, kes on seotud sigade Aafrika katku tõrjega. 

Koolitusel osalesid Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu spetsialistid, volitatud veterinaararstid ja suuremaid seafarme teenindavad veterinaararstid. Lektoriteks olid sigade Aafrika katku eksperdid, kes on teemaga tegelenud aastaid.

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike