Lisatud: 22. september 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Sep2016 Tallinnas toimus sigade Aafrika katku teemaline koolitus

Eesti veterinaararstid ja loomatervishoiu spetsialistid osalesid eile Tallinnas Euroopa komisjoni korraldatud BTSF (Better training safe food) sigade Aafrika katku alasel koolitusel.

„Koolituse eesmärk oli jagada teiste riikide praktilisi kogemusi sigade Aafrika katku ennetus- ja tõrjemeetmete rakendamisel. Ettekanded puudutasid sigade Aafrika katku puhul olulisi bioohutuse meetmeid, samuti metssigade populatsiooni seiret ja kontrolli,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu osakonna juhataja Maarja Kristian.

Koolitus andis kuulajatele viimaseid teadmisi haiguse iseloomu ja leviku kohta. Teaduse poolelt uuritakse jätkuvalt haiguse esinemist, levikut ning sellega seotud riskitegureid nii metssigade- kui ka kodusigade populatsioonis.

Kui tavapäraselt osaleb BTSF koolitustel inimesi kõikjalt Euroopa Liidust, siis see koolitus oli suunatud vaid Eesti veterinaararstidele, kes on seotud sigade Aafrika katku tõrjega. 

Koolitusel osalesid Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu spetsialistid, volitatud veterinaararstid ja suuremaid seafarme teenindavad veterinaararstid. Lektoriteks olid sigade Aafrika katku eksperdid, kes on teemaga tegelenud aastaid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus