Lisatud: 27. mai 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Mai2015 Taimekasvatuse Instituut sõlmis koostöökokkuleppe Hiina teadlastega

Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) direktor Mati Koppel ja Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia asepresident Sun Zhanxiang allkirjastasid 23. mail Hiinas Shenyangis lepingu senise sordiaretuse alase koostöö jätkamiseks.

„Näeme selles lepingus võimalikku kasu Eesti põllumajandustootjatele. Üks meie põhilisi kokkuleppeid oli koostöö sojaoa sordiaretuse alal. Hiina on ju sojaoa kodumaa ning ka Eesti põllumehed huvituvad praegu sojaoa kasvatamisest,“ ütles ETKI direktor Mati Koppel. „Kindlasti on kokkulepe oluline ka ETKIle kui teadusasutusele, kuna meid hinnatakse muuhulgas rahvusvaheliste lepingute ja sidemete põhjal.“

Lepinguga kinnitati söödakultuuride, köögiviljade, kartuli ja talirukki aretusmaterjali vahetus ning lepiti kokku konkreetsed tegevused uute külma-, haigus- ja põuakindlate, kõrge saagi ja kvaliteediga sortide aretuse alal. Lisaks kavandati ühiseid uuringuid otsekülvi, orgaaniliste väetiste ja vahekultuuride kasutamise alal, täpsustati vastastikust teadlaste vahetust ning ühiste publikatsioonide avaldamist.

Lepingu allkirjastamisele eelneva visiidi käigus tutvus ETKI delegatsioon Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia katsejaamade, põldkatsete ja laboratooriumitega. Visiidi lõpus vahetasid kahe riigi teadusasutused erinevate kultuuride seemneid.

ETKI teeb Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemiaga koostööd alates 2010. aastast.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus