Lisatud: 27. mai 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Mai2015 Taimekasvatuse Instituut sõlmis koostöökokkuleppe Hiina teadlastega

Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) direktor Mati Koppel ja Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia asepresident Sun Zhanxiang allkirjastasid 23. mail Hiinas Shenyangis lepingu senise sordiaretuse alase koostöö jätkamiseks.

„Näeme selles lepingus võimalikku kasu Eesti põllumajandustootjatele. Üks meie põhilisi kokkuleppeid oli koostöö sojaoa sordiaretuse alal. Hiina on ju sojaoa kodumaa ning ka Eesti põllumehed huvituvad praegu sojaoa kasvatamisest,“ ütles ETKI direktor Mati Koppel. „Kindlasti on kokkulepe oluline ka ETKIle kui teadusasutusele, kuna meid hinnatakse muuhulgas rahvusvaheliste lepingute ja sidemete põhjal.“

Lepinguga kinnitati söödakultuuride, köögiviljade, kartuli ja talirukki aretusmaterjali vahetus ning lepiti kokku konkreetsed tegevused uute külma-, haigus- ja põuakindlate, kõrge saagi ja kvaliteediga sortide aretuse alal. Lisaks kavandati ühiseid uuringuid otsekülvi, orgaaniliste väetiste ja vahekultuuride kasutamise alal, täpsustati vastastikust teadlaste vahetust ning ühiste publikatsioonide avaldamist.

Lepingu allkirjastamisele eelneva visiidi käigus tutvus ETKI delegatsioon Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia katsejaamade, põldkatsete ja laboratooriumitega. Visiidi lõpus vahetasid kahe riigi teadusasutused erinevate kultuuride seemneid.

ETKI teeb Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemiaga koostööd alates 2010. aastast.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike