Lisatud: 29. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Aug2004 Sügisest muutub koolipiimatoetuse taotlemise kord

Toetust saavad taotleda õppeasutused ise või siis kirjalikul kokkuleppel vastava õppeasutusega ka kooli asukohajärgne omavalitsus, koolile piimatooteid pakkuv ettevõtja või muu õppeasutust esindav isik. 

Enne toetuse taotlemist peab taotleja saama heakskiidu Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametilt (PRIA) ning tema andmed peavad olema kantud põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse.

Varasemaga võrreldes muutub nüüd ka koolipiimatoetuse väljamaksmise kord.
Kui seni maksti koolipiimatoetust ettemaksuna, siis käesolevast aastast makstakse toetus välja tagantjärele kindlal perioodil tarbitud koguste alusel.

Toetust saab taotleda kaks korda aastas. Selle õppeaasta sügisene taotlusperiood kestab 1.oktoobris kuni 31.detsembrini ja kevadine 1.jaanuarist kuni 30.juunini.

Pärast määruste jõustumist saadab PRIA  potentsiaalsetele koolipiimatoetuse taotlejatele  uut koolipiimasüsteemi tutvustava infovoldiku.

Koolipiimatoetuse eesmärgiks on suurendada piima ja piimatoodete kasutamist eelkooliealiste laste ning kooliõpilaste hulgas,  aidates kaasa  laste tervislike eluviiside väljakujunemisele.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike