Lisatud: 29. november 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Nov2004 Struktuurifondide toetust saab 31 toiduainetööstust

Üheksale piimatööstusele määrati 31,7 mln krooni, 20-le lihatööstusele 66 mln krooni, teraviljasektoris ühele ettevõttele 4 mln krooni ja puu- ja köögiviljasektoris 3 ettevõttele 11 mln krooni toetust. Toetuse saajate nimekiri on veebilehel

http://web.pria.ee/riiklikud_toetused/toetuste_saajad/meede_3_2.html

 

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on piima-, liha ja kalatööstuste investeeringuid toetatud alates 2001. aastast  SAPARD programmist kokku 292,4 miljoni krooni ulatuses. "Tänavused andmed näitavad, et kõige rohkem taotlesid toetust lihatööstused, kes vajavad toetust tootmishoonete nõuetega vastavusse viimiseks," ütles Noorkõiv. “Seevastu piimatööstused investeerivad rohkem uutesse seadmetesse.”

 

Toiduainetööstused esitasid 49 taotlust 135,3 miljoni krooni põllumajandussaaduste töötlemise ja turustamise parandamise investeeringutoetuse saamiseks. Kokku on aastate 2004-2006 jooksul võimalik Eesti riikliku arengukava meetme 3.2 raames jagada põllumajandussaaduste töötlemiseks ligi 178 mln kr toetust. 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike