Lisatud: 03. veebruar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Veebr2006 Selgusid põllumajandusloomade kasvatamise toetuse maksmise alused

Vastavalt Euroopa Komisjoni seisukohale peab Eesti hakkama piimakvoodi omanikele maksma toetust piimakvoodi tonni kohta, nagu seda tehakse vanades liikmesriikides. 2005. aastal võis Eesti toetada piimalehmi loomapõhise toetusega, kuid sellist erandit enam ei võimaldata. Põhjenduseks tõi Euroopa Komisjon vajaduse toetada eelkõige neid, kes toodavad piima kooskõlas Euroopa Liidus kehtivate turukorralduslike reeglitega ehk piima tootmiskvooti kasutades.

Piimalehma kasvatajad, kellel piimakvooti ei ole, saavad toetust jätkuvalt loomapõhiselt, kuid lehma kohta makstav toetuse määr jääks ilmselt mullusest tasemest madalamaks. Põllumajandusministeerium tegeleb võimaluste otsimisega, et tagada piimalehmi kasvatatavatele väiketootjatele toetus siiski eelmise aasta tasemel. Konkreetsetest lahendustest teavitatakse lähiajal. Toetuse lõplik suurus oleneb toetusaluste lehmade arvust ning selgub maikuu lõpuks.

Ammlehmade, uttede ning noorveiste osas jäävad toetuse maksmise põhimõtted üldjoontes samaks, väikeseid korrigeerimisi tehakse ladusama administreerimise eesmärgil. Asendamiseks ei ole lubatud kasutada looma, kes on karjast enne pidamisperioodi lõppu ehk 24. aprilli välja viidud.

Põllumajandusloomade kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluste vastuvõtt kestab 14. veebruarist kuni 10. märtsini.


Lisainformatsioon:

Liina Lepik
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Juhataja asendaja
625 6110; 506 2169
liina.lepik@agri.ee
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner