Lisatud: 12. november 2012

Viimati muudetud: 13. november 2012

A A A
Prindi rss

Uudised

12Nov2012 Selgusid konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust“ võitjad

Põllumajandusministeeriumi 94. aastapäeva aktusel kuulutati välja konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust“ konkursi võitjad: Tartumaa Piimatootjate Ühistu, FIE Triinu Schneider Hiiumaalt ja SA Põlvamaa Arenduskeskus. 

Põllumajandusliku ühistegevuse kategooria võitja Tartumaa Piimatootjate Ühistu on toetust saanud maaelu arengukava (MAK) meetmest 1.9 – tootjarühma loomise ja arendamise toetus. Ta on tegutsenud juba aastast 1999, koondades enda ümber kokku 15 suuremat ja väiksemat piimandustootjat Tartumaal. „Kui keegi teenib rohkem, ei tähenda see seda, et keegi peab vähem teenima,“ ütleb ühistu juht Sulev Kuus.  

Uuendusliku põllumajanduse kategooria võitja on FIE Triinu Schneider, kes tegeleb maheõunamahla tootmisega. Oma tegevustele on ta toetust saanud MAK meetmetest 1.4.1 (mikropõllumajandusettevõtte arendamise investeeringutoetus), 3.1 (maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetus) ning Leader-meetmest. „Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus töö vastu,“ ütleb Triinu Schneider, kes on loonud endale töö- ja elukoha Hiiumaale. 

Põllumajanduse teadmussiirde kategooria võitja SA Põlvamaa Arenduskeskus on oma projektide elluviimiseks saanud toetust MAK meetmest 1.1 – koolitus- ja teavitustoetus. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluv asutus on võtnud üheks oma südameasjaks põllumajandus- ja toidusektori ettevõtjate koolitused oma piirkonnas. „Ühe koolitusega ei vii asju edasi, arengud on märgatavad ja pikaajalisemad, kui tegevused on jätkuvad,“ ütleb SA Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Kaire Mets. 

Konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust“ korraldas Maamajanduse infokeskus käesoleva aasta suvel, eesmärgiga tõsta esile Eesti maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) raames toetust saanud häid põllumajandusprojektide näiteid.  


Võitjad kuulutati välja Põllumajandusministeeriumi 94. aastapäeva aktusel, kus neid tervitas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Maamajanduse Infokeskus tänab nominente õhtusel tunnustusüritusel Lepiku külalistemajas. 

 

Vaata ka: 

- Foto konkursi võitjatest

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike