Lisatud: 02. jaanuar 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jan2014 Seeder: Vene tolliliidu turg on oluline, aga mitte ainuke

Venemaa veterinaarameti Rosselhoznadzori märkused arutatakse 15 inspekteeritud ettevõttega läbi ja Venemaa seatud impordikeelu lahendamiseks tegutsetakse mitmel rindel, kinnitab põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

„Üks võimalus on jaanuaris Berliinis, kus oleme avaldanud soovi kohtuda Venemaa põllumajandusministri Nikolai Fjodoroviga,“ ütles minister Seeder. „Samuti käib tihe koostöö Veterinaar- ja Toiduameti ning ettevõtjatega. Vene poole märkused tuleb läbi vaadata ja analüüsida iga ettevõttega eraldi.“

Järgmisel nädalal on kavas ministri osavõtul kohtumine Veterinaar- ja Toiduameti, Piimaliidu ja Põllumajandusministeeriumi vahel.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi sõnul saab täpsemaid hinnanguid Venemaa otsusele anda siis, kui raport on läbi töötatud ning selgunud ka impordikeelu üksikasjad. „Selge on aga see, et ettevõtted, kes on orienteeritud Venemaa-Valgevene-Kasahstani tolliliidu turule, on keerulises olukorras. Kahe liidu erinevad tingimused toiduainetööstustele teevad tootmise ja turustamise kulukamaks ja ka riskantsemaks,“ rääkis Seeder.

Vene inspektorite raportile vastamiseks on Eestil aega kaks kuud. Veterinaar- ja Toiduamet plaanib omapoolsed tegevused saada valmis jaanuari lõpuks. „Ministeerium püüab olukorra lahendamisele igati kaasa aidata, kuid peame arvestama, et Venemaa tegutsemine olukorra taastamiseks on teadmata ja riigiti väga erinev,“ sõnas minister Seeder.

Kogu põllumajandussaaduste ekspordist 2013. aasta oktoobri seisuga moodustab eksport Venemaale rahalises väärtuses 18,2%, piima ja piimatoodete koguekspordis on Venemaa osakaal 23,9% ning kala ja kalatoodete ekspordis 10%. Üle poole (56%) Venemaale müüdavast piimast ja piimatoodetest moodustavad juust ja kohupiim.

Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarameti Rosselhoznadzori teatel kehtestab Venemaa 9. jaanuaril viie Eesti piimatööstuse ja kuue kalatööstuse toodangu sisseveo keelu.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike