Lisatud: 20. september 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Sep2011 Seeder toetab toiduabiprogrammi jätkamist vähekindlustatutele

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder toetab täna Euroopa Liidu põllumajandusministrite nõukogus toiduabiprogrammi jätkamist vähekindlustatud isikutele.

"Eesti on selle poolt, et toiduabiprogramm kindlasti jätkuks, kuid oleme seisukohal, et see peaks toimuma sotsiaalpoliitika osana. Samuti toetame Euroopa Parlamendi ettepanekut jätkata programmi täielikku finantseerimist Euroopa Liidu eelarvest,“ selgitas Seeder.

Euroopa Komisjon tuleb välja ettepanekuga, mille järgi liikmesriigid peaksid rahastama 10-25% programmi maksumusest.  Programmi rahastamises kavandatakse ka muudatusi, mille kohaselt ei oleks toiduabi jagamine tulevikus enam ühise põllumajanduspoliitika osa, vaid abi hakatakse andma sotsiaalfondide kaudu.  

Alates programmi käivitamisest 1987. aastal on saanud miljonid puudustkannatavad eurooplased toiduabi ühise põllumajanduspoliitika sekkumisvarudest. Euroopa Komisjoni andmetel on toiduabi programmi kaudu aidatud üle 13 miljoni inimese.

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus