Lisatud: 18. august 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Aug2011 Seeder toetab Euroopa Liidu põllumajandustoetuste kiiremat võrdsustamist

Euroopa Komisjon tuli hiljaaegu välja oma seisukohtadega eelarveperioodiks 2014-2020, mille kohaselt jõuaksid uute liikmesriikide toetused vaid 30% võrra lähemale vanade liikmesriikide keskmisele toetustasemele.

"Eesmärk põllumajandustoetuste võrdsustamiseks on õige, aga Euroopa Komisjoni poolt väljapakutud tempo ei vasta meie ootustele," ütles Seeder. "Praegu väljapakutud üleminekuperiood on põhjendamatult pikk. Ebavõrdsed toetustingimused on karjuvas vastuolus Euroopa Liidu aluspõhimõtetega ning rikkuvad võrdset kohtlemist ja võrdset konkurentsi," põhjendas minister.

Täna Lääne-Virumaal toimuval Eesti Põllumeeste Keskliidu suurkogul tulevad põllumehed välja deklaratsiooniga, kus nõutakse toetuste jõudmist Euroopa Liidu keskmisele tasemele kõikides liikmesriikides kahe aasta jooksul alates uue eelarveperioodi algusest.

Põllumajandusministeeriumi pressiteade 18.08.2011

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus