Lisatud: 18. august 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Aug2011 Seeder toetab Euroopa Liidu põllumajandustoetuste kiiremat võrdsustamist

Euroopa Komisjon tuli hiljaaegu välja oma seisukohtadega eelarveperioodiks 2014-2020, mille kohaselt jõuaksid uute liikmesriikide toetused vaid 30% võrra lähemale vanade liikmesriikide keskmisele toetustasemele.

"Eesmärk põllumajandustoetuste võrdsustamiseks on õige, aga Euroopa Komisjoni poolt väljapakutud tempo ei vasta meie ootustele," ütles Seeder. "Praegu väljapakutud üleminekuperiood on põhjendamatult pikk. Ebavõrdsed toetustingimused on karjuvas vastuolus Euroopa Liidu aluspõhimõtetega ning rikkuvad võrdset kohtlemist ja võrdset konkurentsi," põhjendas minister.

Täna Lääne-Virumaal toimuval Eesti Põllumeeste Keskliidu suurkogul tulevad põllumehed välja deklaratsiooniga, kus nõutakse toetuste jõudmist Euroopa Liidu keskmisele tasemele kõikides liikmesriikides kahe aasta jooksul alates uue eelarveperioodi algusest.

Põllumajandusministeeriumi pressiteade 18.08.2011

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike