Lisatud: 26. august 2011

Viimati muudetud: 01. september 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2011 Seeder soovitab piimapukid muinsuskaitse alla võtta

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi täna Võrumaal Kiidi turismitalus ettepaneku, et Eestis tuleks piimapukid muinsuskaitse alla võtta.

"Piimapukid iseloomustavad Eestis maaelu ja põllumajanduse ühte ajajärku ning need on olnud muuhulgas maastikuarhitektuuri üks osa," rääkis Seeder Kiidi piimapukil, mille ehitasid Kiidi talus vabatahtlikena töötavad noored Lätist, Türgist, Venemaalt, Iisraelist ja Prantsusmaalt.

Niiöelda sümboolse piimapuki avanud Seeder tõdes, et Eestis ringi sõites piimapukke ega mustvalgeid lüpsikarju enam ei näe. See iseloomustab tehnoloogia arengut, mis tähendab omakorda hügieenilist ja tänapäeva nõuetele vastavat piimatootmist.
Piimapukid on Eestis olnud omaette nähtus ja Seeder pakkus välja, et kultuuriminister Rein Lang võiks algatada väheste Eestis säilinud piimapukkide muinsuskaitse alla võtmise.

"Kunagi iseloomustasid maaelu paljude jaoks lüpsjad ja traktoristid. Tänapäeval lüpsjaamet ilmselt kaob, sest tulevikus teevad selle töö kaasaegses farmis ära juba lüpsirobotid."
Samuti toonitas Seeder, et piimatootmine on Eesti põllumajanduses praegu üks olulisemaid tootmisharusid, millel on ka ajaloo jäädvustamisel oluline tähendus.

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike