Lisatud: 07. oktoober 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Okt2013 Seeder: põllumajandustoodang peab lisandväärtuse saama Eestis

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles reedel Viljandis toimunud Maaelu Edendamise Sihtasutuse 20. aastapäevale pühendatud konverentsil, et Eesti põllumajandustoodangut tuleb järjest enam kohapeal töödelda.

„Nii suurte kui väikeste põllumajandustootjate töö peab muutuma efektiivsemaks ja nendega koos peab sammu pidama ka toidutööstus,“ ütles minister Seeder. „See on Eesti põllumajanduse ja toidutootmise ainus võimalus püsida rahvusvahelises konkurentsis.“

Põllumajandusministri sõnul tuleb tootjatel ja töötlejatel teha koostööd, et siinsete põllumeeste toodang saaks kohapeal suurema väärtuse. „Eesti ei saa jääda peamiselt toorainet või vähetöödeldud põllumajandussaadusi eksportivaks riigiks. Kõrgema lisandväärtusega toodang annab rohkem võimalusi ka eksportturgude laiendamiseks,“ rääkis Seeder.

Lisandväärtuse andmist rõhutab ka valmiv uus maaelu arengukava aastateks 2014–2020. „Oleme uues maaelu arengukavas panustanud meetmetele, kuidas soodustada põllumajandustoodangule võimalikult suure väärtuse andmist,“ sõnas Seeder.

„Kõige selle kõrval peame tagama, et Eestis oleks nii suur- kui väiketootmine, sest me vajame mõlemaid,“ ütles Seeder. Põllumajandusministri sõnul seisneb väiketootmise ja peretalude säilimise ja areng selles, kui hästi suudavad väikesed tootjad koostööd teha. „Väiketootjail tuleb seljad kokku panna, teha koostööd ning vaadata ka lühikeste tarneahelate ja otseturustuse võimaluste poole,“ rääkis Seeder.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder pidas täna ettekande „Visioon Eesti põllumajanduse tulevikust“ Viljandis toimuval Maaelu Edendamise Sihtasutuse 20. aastapäevale pühendatud konverentsil „MES – 20 aastat Eesti maaelus“.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike