Lisatud: 11. oktoober 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Okt2012 Seeder: peame tõsiselt kaaluma, kus on Eesti tootjatel õigem kohal olla

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles Moskvas Venemaa suurimat põllumajandusmessi “Kuldne sügis” külastades, et Eesti peab tõsiselt kaaluma, kas ja millistes Venemaa piirkondades on Eesti toodetele turgu.

„Mess andis ülevaate, millise kvaliteediga toiduaineid Venemaa eri piirkondades toodetakse,“ ütles minister Seeder. „Venemaa toidutootmise riiklikke eesmärke arvestades on Eestil selgelt otstarbekas panustada just piimasektorile.“

Leedu stendi külastades sõnas Seeder, et tuleb kaaluda, kas edaspidi peaks ka Eesti messist osa võtma. „Eestile on selge mõttekoht, kas meie tootjail tuleks senisest enam panustada nüüd juba WTO liikmele Venemaale ja millistes piirkondades on see kõige otstarbekam – kas Moskvas, Peterburis või hoopis mõnes muus regioonis.  Kohal olla on mõtet ikka seal, kus Eesti toodetele on ka turgu.“

Venemaa on riikliku toidutootmise arendamise programmis aastateks 2013-2020 seadnud eesmärgiks toiduga isevarustatuse saavutamise. Eesti peamine huvi on piim ja piimatooted ning liha ja lihatooted, mille puhul Venemaa on seadnud eesmärgiks saavutada isevarustatus 90% ulatuses. Samuti huvitab Eestit kala ja kalatoodete turg Venemaal.

Moskvas toimuv „Kuldne sügis“ on Venemaa suurim põllumajandusettevõtjate mess, mida peetakse juba 14. korda. Messil osaleb ligikaudu 2000 ettevõtjat Venemaa 70 regioonist ja 30 välisriigist. 2011. aastal külastas „Kuldset sügist“ 100 000 inimest ligi 60 riigist.

Messikülastuse järel kohtub minister Helir-Valdor Seeder täna ka oma Vene kolleegi Nikolai Fjodoroviga.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike