Lisatud: 29. august 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Aug2008 Seeder kutsub Ansipit üles tasakaalukusele
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi avaldus:

"Peaministri eilsed ja tänased väljaütlemised, nagu läheks tulumaksu langetamise edasilükkamisest saadavad 1,5 miljardit krooni 20. suurpõllumajandustootja tasku, on täiesti väärad. Riigieelarvest makstav täiendav otsetoetus pole kunagi olnud sellises suurusjärgus nagu peaminister üritab väita. Absoluutne maksimum, mis Eestil oleks õigus 2009. aastal täiendava otsetoetusena välja maksta on 780,7 miljonit krooni. Tegemist on toetusliigiga, mis suunatud kõigile põllumajandustootjatele olenemata suurusest.

Peaministri poolt tehtud erinevaid valdkondi vastandavad avaldused ei aita kaasa järgmise aasta riigieelarve valmimisele. Kindlasti ei aita sellele kaasa ka peaministri üleolev suhtumine põllumajandustootjatesse ja põllumajandusse kui toiduga varustatuse eest hoolitsevasse majandusharusse tervikuna. Põllumajandustoetuste kaotamine või järsk vähendamine ei ole Eesti Nokia.

Täiendav otsetoetus on kõige laiemale sihtrühmale suunatud ettevõtlustoetus, mille saajate arv on üle 20 000 ettevõtja. Selle eesmärk on võrdsustada Eesti põllumajandustootjate konkurentsitingimusi eelkõige Euroopa Liidu vanade liikmesriikidega, kus toetustasemed on kordades suuremad kui Eestis ning aidata kaasa põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime säilimisele. Täiendava otsetoetuse maksmine lepiti kokku Eesti liitumisläbirääkimiste käigus ning see oli Eesti riigi sooviks ning oluliseks läbirääkimisküsimuseks. Tegemist on praeguses majanduslanguse situatsioonis majanduse elavdamise mõttes äärmiselt oluliselt toetusega, kuivõrd see läheb otseselt ettevõtluse toetamiseks.

Kutsun peaministrit üles jääma tasakaalukaks ja mitte vastandama erinevaid sihtrühi ja valdkondi pingelistel riigieelarve läbirääkimistel."

(Põllumajandusministeeriumi pressiteade 29.aug.2008)
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner