Lisatud: 29. august 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Aug2008 Seeder kutsub Ansipit üles tasakaalukusele
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi avaldus:

"Peaministri eilsed ja tänased väljaütlemised, nagu läheks tulumaksu langetamise edasilükkamisest saadavad 1,5 miljardit krooni 20. suurpõllumajandustootja tasku, on täiesti väärad. Riigieelarvest makstav täiendav otsetoetus pole kunagi olnud sellises suurusjärgus nagu peaminister üritab väita. Absoluutne maksimum, mis Eestil oleks õigus 2009. aastal täiendava otsetoetusena välja maksta on 780,7 miljonit krooni. Tegemist on toetusliigiga, mis suunatud kõigile põllumajandustootjatele olenemata suurusest.

Peaministri poolt tehtud erinevaid valdkondi vastandavad avaldused ei aita kaasa järgmise aasta riigieelarve valmimisele. Kindlasti ei aita sellele kaasa ka peaministri üleolev suhtumine põllumajandustootjatesse ja põllumajandusse kui toiduga varustatuse eest hoolitsevasse majandusharusse tervikuna. Põllumajandustoetuste kaotamine või järsk vähendamine ei ole Eesti Nokia.

Täiendav otsetoetus on kõige laiemale sihtrühmale suunatud ettevõtlustoetus, mille saajate arv on üle 20 000 ettevõtja. Selle eesmärk on võrdsustada Eesti põllumajandustootjate konkurentsitingimusi eelkõige Euroopa Liidu vanade liikmesriikidega, kus toetustasemed on kordades suuremad kui Eestis ning aidata kaasa põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime säilimisele. Täiendava otsetoetuse maksmine lepiti kokku Eesti liitumisläbirääkimiste käigus ning see oli Eesti riigi sooviks ning oluliseks läbirääkimisküsimuseks. Tegemist on praeguses majanduslanguse situatsioonis majanduse elavdamise mõttes äärmiselt oluliselt toetusega, kuivõrd see läheb otseselt ettevõtluse toetamiseks.

Kutsun peaministrit üles jääma tasakaalukaks ja mitte vastandama erinevaid sihtrühi ja valdkondi pingelistel riigieelarve läbirääkimistel."

(Põllumajandusministeeriumi pressiteade 29.aug.2008)
Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus