Lisatud: 20. jaanuar 2014

Viimati muudetud: 20. jaanuar 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

20Jan2014 Seeder kohtus Venemaa põllumajandusministriga

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus reede õhtul Grüne Woche 2014 raames Venemaa kolleegi Nikolai Fjodoroviga, kellega arutati Eesti piima- ja kalatoodete eksporti Vene Tolliliitu. Venemaa kinnitas head tahet olukorra kiireks lahendamiseks. 

"Vene minister kinnitas, et impordikeelu taga on tehnilised põhjused, mille kiiret lahendamist soovib ka Venemaa," ütles minister Seeder. "Vene pool lubas, et nemad ei venita ja vastavalt oma protseduurireeglitele tegutsevad võimalikult kiiresti, et taas avada piir impordikeelu saanud viiele Eesti piima- ja kuuele kalatööstusele." 

Kohtumisel lepiti kokku, et impordikeelu lahendamisega tegelevad edasi Veterinaar- ja Toiduamet ning Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalveamet. "Jaanuari lõpus esitab VTA vastuse Vene auditi kohta, kus teavitab, millised abinõud oleme kasutusele võtnud järelevalve tõhustamiseks, aga ka ettevõtetes Tolliliidu nõuete täitmiseks. Vastuses toome kindlasti välja ka auditis esinenud mõned ebatäpsused," selgitas Seeder. 

Iga ettevõtte puhul sõltub impordikeelu tühistamine sellest, kui kiiresti jõutakse Tolliliidu nõuded täita. 

Kohtumisel osalesid lisaks kahe riigi ministritele ka Veterinaar- ja Toiduameti juht Ago Pärtel, Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalveameti juht Sergei Dankvert, Venemaa föderaalse kalandusameti juht Ilja Šestakov, Eesti Vabariigi suursaadik Saksamaal pr Kaja Tael ning Põllumajandusministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank. 

Vene põllumajandusministrile Nikolai Fjodorovile anti kohtumisel üle ka kutse osaleda Agroforum Balticumil, mis toimub aprillikuus Tartus. 

Päeva jooksul kohtus minister Seeder ka Hollandi, Montenegro, Gruusia, Moldova ja Poola põllumajandusministritega. 

 

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike