Lisatud: 28. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2008 Seeder esitas Eesti ettepanekud põllumajanduspoliitika muudatusteks
Euroopa Komisjoni seadusandlikes ettepanekutes on pööratud tähelepanu kolmele peamisele valdkonnale: otsetoetuste süsteemi lihtsustamine ja efektiivsemaks muutmine; turukorraldusmeetmete roll ja turule orienteerituse arendamine; uutele väljakutsetele (riskijuhtimine, kliimamuutused, bioenergia, veemajandus ja bioloogiline mitmekesisus) vastamine. Tegemist ei ole põllumajanduspoliitika reformi, vaid olemasoleva põllumajanduspoliitika “tervisekontrolliga”, millega valmistatakse ette uut finantsperioodi, mis algab pärast 2013. a.

Kolmepoolsel kohtumisel EL Ministrite Nõukogu eesistuja Prantsusmaa ja ELi põllumajandusvolinikuga rõhutas Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et Eesti seisukoha järgi peaksid jääma heade põllumajandus- ja keskkonnatingimuste (GAEC) raamistiku teemad liikmesriikidele kohustuslikuks, kuid samas peaks säilima võimalus valida riigi eripäradest lähtuvalt asjakohaseid standardeid.

Kuivõrd uutele väljakutsetele vastamine toimub maaelu programmide raames, eeladab see ÜPP teise samba (maaelu arengu meetmete) olulist tugevdamist ning kui modulatsiooni vahendite jagamise põhimõtteid umber ei vaadata, tuleks uute väljakutsetega tegelemiseks uutes liikmesriikides ÜPP kulutamata eelarvevahendid suunata maaeluprogrammidesse.
Üldiselt on Eesti seisukohal, et ÜPP tervisekontrolli eesmärk peaks olema liikumine lihtsustamise ja vähema reguleerituse poole. Samuti on Eesti seisukohal, et I samba (põllumajanduse otsetoetused) meetmed ei saa olla riiklikult kaasfinantseeritavad.

Eestist osalesid nõukogu istungil põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, asekantslerid Toomas Kevvai, Andres Oopkaup ja Peeter Seestrand ning eurokoordinatsiooni büroo juhataja Kristina Uibopuu.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus