Lisatud: 28. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2008 Seeder esitas Eesti ettepanekud põllumajanduspoliitika muudatusteks
Euroopa Komisjoni seadusandlikes ettepanekutes on pööratud tähelepanu kolmele peamisele valdkonnale: otsetoetuste süsteemi lihtsustamine ja efektiivsemaks muutmine; turukorraldusmeetmete roll ja turule orienteerituse arendamine; uutele väljakutsetele (riskijuhtimine, kliimamuutused, bioenergia, veemajandus ja bioloogiline mitmekesisus) vastamine. Tegemist ei ole põllumajanduspoliitika reformi, vaid olemasoleva põllumajanduspoliitika “tervisekontrolliga”, millega valmistatakse ette uut finantsperioodi, mis algab pärast 2013. a.

Kolmepoolsel kohtumisel EL Ministrite Nõukogu eesistuja Prantsusmaa ja ELi põllumajandusvolinikuga rõhutas Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et Eesti seisukoha järgi peaksid jääma heade põllumajandus- ja keskkonnatingimuste (GAEC) raamistiku teemad liikmesriikidele kohustuslikuks, kuid samas peaks säilima võimalus valida riigi eripäradest lähtuvalt asjakohaseid standardeid.

Kuivõrd uutele väljakutsetele vastamine toimub maaelu programmide raames, eeladab see ÜPP teise samba (maaelu arengu meetmete) olulist tugevdamist ning kui modulatsiooni vahendite jagamise põhimõtteid umber ei vaadata, tuleks uute väljakutsetega tegelemiseks uutes liikmesriikides ÜPP kulutamata eelarvevahendid suunata maaeluprogrammidesse.
Üldiselt on Eesti seisukohal, et ÜPP tervisekontrolli eesmärk peaks olema liikumine lihtsustamise ja vähema reguleerituse poole. Samuti on Eesti seisukohal, et I samba (põllumajanduse otsetoetused) meetmed ei saa olla riiklikult kaasfinantseeritavad.

Eestist osalesid nõukogu istungil põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, asekantslerid Toomas Kevvai, Andres Oopkaup ja Peeter Seestrand ning eurokoordinatsiooni büroo juhataja Kristina Uibopuu.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus