Lisatud: 26. november 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Nov2012 Seeder: EL astus sammu võrdsemate konkurentsitingimuste suunas

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles EL ülemkogu istungit kommenteerides, et kuigi eelarvekokkulepet veel ei sündinud, olid arengud Eesti põllumajanduse jaoks positiivsed. 

„Täna võime öelda, et lõpuks on ametlikult laual Balti erisuse arvestamine. See näitab, et Balti riikide pikaajaline koostöö on olnud õige taktika,“ rääkis Seeder. „Palju tööd on veel ees, kuid läbirääkimiste paketti must-valgel kirja saanud Balti erisus märgib sammu võrdsemate konkurentsitingimuste suunas.“

Euroopa Ülemkogu presidendi Herman van Rompuy ettepanek tähendab Eesti jaoks, et otsetoetused tõuseksid 196 euroni hektari kohta 2020. aastal. 

Üldise eelarvekärpe tõttu väheneb kogu Euroopa Liidus maaelu arengu toetuste maht. „Liikmesriikide vaheline jaotus selgub hiljem ja siin seisab veel ees tõsine töö Eesti huvide kaitsmisel,“ ütles Seeder. 

Järgmisel nädalal kohtub põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder Prantsusmaa põllumajandusministri Stéphane Le Foll’i ja EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu raames on kokku lepitud kohtumine ka Suurbritannia põllumajandusministri  Owen Patersoniga. Mõlema riigi ministriga arutatakse EL ühise põllumajanduspoliitika teemadel.   

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike