Lisatud: 18. aprill 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Apr2013 Seeder arutas Soome kolleegiga Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika tulevikku

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus täna hommikul Tartus Soome põllumajandusministri Jari Koskineniga, kellega arutati kahe riigi koostööd Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika läbirääkimistel. 

„Soome on meile olnud Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika läbirääkimistel oluline partner. Just tänu koostööle Soome ja Rootsiga õnnestus meil saavutada metsade suure osakaalu arvestamine nn rohestamise tingimuste juures. Selle tulemusena ei pea Eesti põllumajandustootjad jätma maad kasutusest välja nagu nägi ette Euroopa Komisjoni esialgne ettepanek,“ rääkis Seeder. 

Kolmepoolsed läbirääkimised Euroopa Parlamendi, Komisjoni ja Nõukogu vahel praegu käivad, mistõttu kinnitasid Eesti ja Soome põllumajandusministrid ka edasist koostööd. „Läbirääkimiste juures on koostöö lähiriikidega väga oluline ja seda lisaks Lätile ja Leedule kahtlemata ka Skandinaavia riikidega,“ sõnas Seeder. 

Eestit ja Soomet ühendavadki muu hulgas pikaajalised ja tihedad suhted põllumajandusvaldkonnas. “Kõige rohkem Eesti toiduaineid eksporditi eelmisel aastal just Soome, samuti on meie toidutootmises palju Soome kapitali,” selgitas Seeder. 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus Soome põllumajandusministri Jari Koskineniga täna hommikul rahvusvahelise konverentsi „Agroforum Balticum“ raames Tartus. Konverentsil osalevad kokku 10 riigi delegatsioonid ning Euroopa Komisjoni, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni ja OECD esindajad. 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus