Lisatud: 10. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Sep2008 Seeder: ühekordseid ikaldustoetusi põllumeestele ei maksta

Seeder põhjendas seda asjaoluga, et on muutunud Euroopa Liidu riigiabi reeglid, mis ei võimalda enam senisel kujul neid toetusi maksta. Teiseks, Eesti riigi üldine eelarve olukord on selline, et praegu vaba raha  leida, so täiendavalt umbes 300-400 miljonit krooni, ei ole võimalik.

"Selles valguses on parim, mida valitsus ja avalik võim teha saavad, maksta ikkagi maksimaalselt kokkulepitud ühise põllumajanduspoliitika toetused ja nende kaasfinantseerimine välja nii, nagu see on Euroopa Liiduga kokku lepitud," ütles minister.

Vastates küsimusele saagi kindlustamise kohta, märkis Seeder, et sellekohased läbirääkimised on juba pikka aega käinud.  "Tänaseks, peab küll tunnistama, ei ole Eestis kindlustusfirmasid, kes oleksid saagi kindlustamisest huvitatud.  Samas ei ole ka põllumajandustootjad võimelised maksma nii kõrget kindlustusmakset, kui selle süsteemi käivitamiseks oleks vaja."

Ministri arvates peab Eesti valima praegu selle tee, mis on valitud Taanis.  Seal kindlustab riik  Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika toetuste ja nende kaasfinantseerimise maksimumulatuses ja sellega kaetakse ka ära võimalikud riskid.

Seeder soovitas põllumeestel pidada läbirääkimisi pankadega, kust on võetud laenu või sõlmitud liisinglepinguid ning püüda saavutada võimalikult soodsat kokkulepet.

(http://uudised.err.ee/)

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus