Lisatud: 09. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2008 Seeder: PRIA efektiivsus määrab elu võimalikkuse maal
PRIA on juba praegu üks kõige efektiivsemaid makseagentuure Euroopa Liidus, et muutuda veel paremaks, tuleb ühe laua taha tuua erinevad osapooled, alustades klientidest. PRIA on viimasel aastal astunud olulisi samme teeninduse ja töökorralduse arendamise suunas, aga tahame rohkem võtta arvesse ka sektori huve ja ootusi. Näiteks kui investeeringutoetuste puhul peavad ettevõtjad esmalt tegema investeeringu ning seejärel saavad kätte toetuse, on arusaadav, et PRIA töö efektiivsusest sõltub paljuski elu püsimine ja edasi arenemine maal,“ kommenteeris põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder omapoolset sõnumit PRIA-le ja PRIA nõukojale.

 „On oluline, et PRIA teeninduskvaliteet ja töötajate kompetents tõuseks ühtlaselt kõrgeks kogu Eestis, nii Tartu keskuses kui maakondlikes esindustes,“ täiendas ministrit PRIA kliendinõukoja esinaine Merle Adams.  

Reedel, 10. oktoobril kell 12.30 koguneb Tartus AS Salvest ruumides, aadressil Põllu 2, PRIA klientide nõukoda. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning PRIA peadirektor esitavad ülevaate lõppevast aastast ning tutvustavad 2009. aasta plaane maaelu toetamiseks ja arendamiseks.  Nõukoja liikmete ettepanekute ja arvamuste arutelu juhib esinaine Merle Adams. 
 

PRIA Nõukoja ajakava
 
12.30 Põllumajandusministeeriumi haldusala eelarve 2009 – kokkuhoiukohad ja prioriteedid, ülesanded PRIAle aastal 2009. Ãœlevaate annab põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
 
13.00 PRIA tegevused ja prioriteedid aastal 2009. PRIA peadirektor Jaan Kallas.
 
Hiljem jätkub nõukoja ning PRIA töötajate diskussioon.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner