Lisatud: 14. detsember 2010

Viimati muudetud: 15. detsember 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

14Det2010 Seadus ei keela kauplustel Toidupangale „parim enne” toitu anda

Toiduseadus ei keela kauplustel „parim enne" tähtaja ületanud kaupade andmist Toidupangale, kui nende toodete viimane realiseerimisaeg ei ole möödunud ning kaubad on sööjatele ohutud.

„Toidupank on meie poole pöördunud vastavasisulise ettepanekuga, sest kaupluste kinnitusel ei saa nad toiduseaduse tõttu „parim enne" tähtaja ületanud kaupa üle anda," rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Tegelikkuses sellist keeldu ei ole ja kaupluste keeldumise taga võivad olla pigem nende majanduslikud huvid."

Toiduseaduse paragrahvi 40 lõike 2 kohaselt ei tohi toitu turustada pärast realiseerimise ja tarvitamise lõpptähtpäeva ehk „kõlblik kuni" kuupäeva, sama keeldu ei ole „parim enne" tähtaja ületanud toodetele. „Vastutus toidu ohutuse eest jääb „parim enne" tähtaja ületanud toidu vahendajale ehk antud juhul Toidupangale," märkis Seeder.

Kindlasti aga ei saa ministeerium seadust muuta selliselt, et kaubandusest Toidupangale antav kaup ei oleks nõuetekohane. „Toidupanga-laadsed aktsioonid väärivad ainult toetust, kuid selle käigus ei saa teha kompromisse toidu ohutuse osas," lisas minister.

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner