Lisatud: 14. aprill 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Apr2003 SAPARDi toetust taotleb 37 toiduainetööstust

Tänavu on SAPARDi taotluste vastuvõtt kestnud kuus nädalat ja selle aja jooksul on esitatud 350 projekti. Eelmisel aastal esitati 426 SAPARDi taotlust ja üle-eelmisel aastal 248 taotlust.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD Agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on, nagu prognoositudki, SAPARD kolmandal aastal hoo sisse saanud. "SAPARDi toetust on kahe aasta jooksul ettevõtjatele määratud võimalikust 1 miljardist kroonist 317 miljonit krooni," ütles Noorkõiv. "Nüüd on kuue nädalaga taotletud 436 miljonit krooni toetust, see on 64% summast, mis tänavu on võimalik välja jagada." Töötlev tööstus taotleb investeeringutele ligi 170 mln krooni toetust, kuid prognooside kohaselt on tööstustele võimalik jagada 82 mln krooni. See tähendab seda, et enne toetuse määramist tuleb teha projektide paremusjärjestus, selgitas Noorkõiv.

SAPARDi toetust jagatakse tänavu kolmandat aastast. Kahe eelmise aasta peale kokku määrati 509 projekti kohta 317 miljoni krooni investeeringutoetusteks.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike