Lisatud: 14. aprill 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Apr2003 SAPARDi toetust taotleb 37 toiduainetööstust

Tänavu on SAPARDi taotluste vastuvõtt kestnud kuus nädalat ja selle aja jooksul on esitatud 350 projekti. Eelmisel aastal esitati 426 SAPARDi taotlust ja üle-eelmisel aastal 248 taotlust.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD Agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on, nagu prognoositudki, SAPARD kolmandal aastal hoo sisse saanud. "SAPARDi toetust on kahe aasta jooksul ettevõtjatele määratud võimalikust 1 miljardist kroonist 317 miljonit krooni," ütles Noorkõiv. "Nüüd on kuue nädalaga taotletud 436 miljonit krooni toetust, see on 64% summast, mis tänavu on võimalik välja jagada." Töötlev tööstus taotleb investeeringutele ligi 170 mln krooni toetust, kuid prognooside kohaselt on tööstustele võimalik jagada 82 mln krooni. See tähendab seda, et enne toetuse määramist tuleb teha projektide paremusjärjestus, selgitas Noorkõiv.

SAPARDi toetust jagatakse tänavu kolmandat aastast. Kahe eelmise aasta peale kokku määrati 509 projekti kohta 317 miljoni krooni investeeringutoetusteks.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus