Lisatud: 10. juuni 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jun2002 SAPARDi toetust saab 27 toiduainetööstust

SAPARDi raames on eelmise aastaga kokku saanud rahastamisotsuse 265 projekti toetuse kogusummaga ligi 210 miljonit krooni. Alates 2000. aastast on igal aastal võimalik SAPARDi toetusteks jagada üle 250 miljoni krooni. Praeguseks on kasutatud 84% 2000. aastaks ette nähtud rahast.

Tööstustele eraldatud toetusrahast jäi 3 miljonit krooni välja jagamata, kuid tänavu sellele uut konkurssi ei tule. PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul kasutavad toiduainetööstused SAPARDi raha kõige aktiivsemalt. PRIA ja Põllumajandusministeerium kaaluvad võimalust jagada tööstustele tuleval aastal kahe järgmise aasta toetusraha.

“Plaanime ka vastavalt investeeringute valmimisele järk-järgulist toetuse maksmise juurutamist,” ütles Noorkõiv. “Järgmisel aastal tahame käivitada võimaluse maksta toetust ka projekti ettevalmistamisega seotud kulude eest, mis moodustavad kuni 12% investeeringu maksumusest.”

Tänavu on esitatud 234 SAPARDi projekti, millest 135 on saanud rahastamisotsuse toetuse kogusummaga ligi 86 miljonit krooni. Mullu rahastamisotsuse saanud taotlejatel on investeerimist tõendavate dokumentide PRIA-le esitamisega aega käesoleva aasta 25. septembrini, aga tänavustel taotlejatel 2003. aasta sama kuupäevani.

SAPARDi põllumajandustootmise, maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamise ja maapiirkonna infrastruktuuri investeeringutoetuse (meetmed 1, 3 ja 4) taotluste vastuvõtt kestab kuni 27. septembrini.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
tel. (07) 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike