Lisatud: 14. august 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Aug2003 SAPARDi toetust saab 20 toiduainetööstust

Tänavu esitasid toiduainetööstused 55 taotlust põllumajandus- ja kalandustoodete tootmise ja turustamise parandamise investeeringutoetuse saamiseks. Nõuetele vastas neist 44 taotlust, milles küsiti kokku 157 miljonit krooni toetust. Kuna nõuetele vastavates taotlustes küsiti toetust suurema summa alusel, siis määras PRIA toetuse lähtudes projektide paremusjärjestusest.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul otsitakse lähinädalate jooksul võimalusi ülejäänud 13 nõuetele vastava toiduainetööstuse projekti finantseerimiseks. "Toiduainetööstustele on praeguseks välja makstud ligi 126 miljonit krooni SAPARDi toetust. Seega on SAPARDi abil investeeritud Eesti piima-, liha- ja kalatööstustesse 257 miljonit krooni," ütles Noorkõiv.

Kokku on kolme SAPARDi aasta jooksul põllumajandus- ja kalandustoodete tootmise ja turustamise parandamise investeeringutoetusteks eraldatud 263 miljonit krooni. Kõige enam investeeringutoetusi on läinud lihasektorile - 38,9%. Piima- ja kalasektor on saanud investeeringutoetusi praktiliselt võrdselt, vastavalt 30,6% ja 30,5% toetuste kogusummast. SAPARDi toetuse saajate nimekiri on internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike