Lisatud: 14. august 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Aug2003 SAPARDi toetust saab 20 toiduainetööstust

Tänavu esitasid toiduainetööstused 55 taotlust põllumajandus- ja kalandustoodete tootmise ja turustamise parandamise investeeringutoetuse saamiseks. Nõuetele vastas neist 44 taotlust, milles küsiti kokku 157 miljonit krooni toetust. Kuna nõuetele vastavates taotlustes küsiti toetust suurema summa alusel, siis määras PRIA toetuse lähtudes projektide paremusjärjestusest.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul otsitakse lähinädalate jooksul võimalusi ülejäänud 13 nõuetele vastava toiduainetööstuse projekti finantseerimiseks. "Toiduainetööstustele on praeguseks välja makstud ligi 126 miljonit krooni SAPARDi toetust. Seega on SAPARDi abil investeeritud Eesti piima-, liha- ja kalatööstustesse 257 miljonit krooni," ütles Noorkõiv.

Kokku on kolme SAPARDi aasta jooksul põllumajandus- ja kalandustoodete tootmise ja turustamise parandamise investeeringutoetusteks eraldatud 263 miljonit krooni. Kõige enam investeeringutoetusi on läinud lihasektorile - 38,9%. Piima- ja kalasektor on saanud investeeringutoetusi praktiliselt võrdselt, vastavalt 30,6% ja 30,5% toetuste kogusummast. SAPARDi toetuse saajate nimekiri on internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike