Lisatud: 06. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mai2003 SAPARDi toetust on küsitud rohkem kui mullu

SAPARDi toetusrahast 75% pärineb Euroopa Liidu ja 25% Eesti eelarvest. Põllumajandustootmise investeeringutoetuseks on praeguse seisuga võimalik jagada ligi 211,5 miljonit krooni ja maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamiseks 122,5 miljonit krooni toetust.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD Agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on paljud ettevõtjad PRIAsse helistanud ja küsinud, kas raha ikka jätkub ja kas tasub toetust küsida. "Praeguseks oleme välja jaganud 40% meetmetele 1 ja 3 eraldatud raha," rääkis Noorkõiv. "Samas on Euroopa Liit eraldanud Eestile veel 220 miljonit krooni, mida saab toetuseks jagada siis, kui Eesti lisab omalt poolt 72 miljonit krooni ehk 25%. Vastav summa on taotletud ka lisaeelarvest." Seega peaks raha jaguma ja toetust tasub küsida.

Tänavu on põllumajandustootmise investeeringutoetuse (meede 1) saamiseks esitatud 310, toiduainetööstuste investeeringutoetuse (meede 2) saamiseks 55 ja alternatiivse majandustegevuse arendamiseks (meede 3) 125 taotlust. PRIA on praeguseks otsuse teinud 157 projekti kohta. Meetme 1 raames on 110 taotluse kohta eraldatud 98,3 miljonit krooni toetust näiteks 46 traktori, 19 teravilja- ja heinaseemnekülviku ning 12 teraviljakombaini soetamiseks. Meetme 3 raames on 34 taotluse kohta määratud 35,8 miljonit krooni SAPARDi toetust näiteks teenindusliku ettevõtluse jaoks põllutehnika ja laoseadmete soetamiseks. 13 taotlust on puuduste tõttu tagasi lükatud.

SAPARDi toetust jagatakse tänavu kolmandat aastast. Kahe eelmise aasta peale kokku määrati 509 projekti kohta 317 miljoni krooni investeeringutoetusteks. Praeguseks on PRIA maksnud 351 projekti kohta välja 224 miljonit krooni SAPARDi toetust.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner