Lisatud: 26. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Mai2003 SAPARDi toetust kaevude ja teede rajamiseks saab juunist

Infrastruktuuri investeeringutoetuse osas on tänavu tehtud mitmeid muudatusi. Kui siiani toetati investeeringuid küladesse, siis nüüdsest saavad toetust ka need ettevõtjad (füüsilisest isikust ettevõtjad või äriühingud), kelle planeeritav investeering (näiteks kaev) tuleb alevikku või alevisse. Toetatakse investeeringuid elektrivarustusvõrku, juurdepääsuteedesse, veevarustusse ja kanalisatsiooni ning telekommunikatsiooni (telefoni- ja internetisidesse).

PRIA toetuste osakonna juhataja Tõnis Erm julgustab ettevõtjaid seda toetust küsima. "Kui on soov saada uus kaev või sissesõidutee korda, siis ei maksa paberimajandust peljata," ütles Erm. "Ettevõtja võib lasta SAPARDi projekti koostada vastava koolituse läbinud nõustajal. Tänavuse muudatusena on võimalik SAPARDi toetusena tagasi saada ka pool taotluse koostamiseks makstud summast." Toetuse saamise juhendmaterjali "Abiks taotlejale" ja vajalikke blankette saab PRIA piirkondlikest büroodest või internetileheküljelt.

SAPARDi toetust antakse kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Muudatuseks on see, et elektrivarustusvõrkude, juurdepääsuteede ja telekommunikatsiooni investeeringute korral, mis ei võimalda olulist tulu saada ja mille puhul on investeeringuobjekt vajalik ka teistele maapiirkonnas asuvatele isikutele, võib toetust saada kõrgendatud määra ulatuses ehk kuni 75% investeeringuobjekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe ettevõtja kohta on kuni 782 330 krooni aastas.

SAPARD toetab ka põllumajandustootmise (meede 1) ja maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamise (meede 3) investeeringuid. Praeguseks on laekunud ligi 600 taotlust. SAPARDi meetmete 1, 3 ja 4 taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 26. septembrini.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus