Lisatud: 26. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Mai2003 SAPARDi toetust kaevude ja teede rajamiseks saab juunist

Infrastruktuuri investeeringutoetuse osas on tänavu tehtud mitmeid muudatusi. Kui siiani toetati investeeringuid küladesse, siis nüüdsest saavad toetust ka need ettevõtjad (füüsilisest isikust ettevõtjad või äriühingud), kelle planeeritav investeering (näiteks kaev) tuleb alevikku või alevisse. Toetatakse investeeringuid elektrivarustusvõrku, juurdepääsuteedesse, veevarustusse ja kanalisatsiooni ning telekommunikatsiooni (telefoni- ja internetisidesse).

PRIA toetuste osakonna juhataja Tõnis Erm julgustab ettevõtjaid seda toetust küsima. "Kui on soov saada uus kaev või sissesõidutee korda, siis ei maksa paberimajandust peljata," ütles Erm. "Ettevõtja võib lasta SAPARDi projekti koostada vastava koolituse läbinud nõustajal. Tänavuse muudatusena on võimalik SAPARDi toetusena tagasi saada ka pool taotluse koostamiseks makstud summast." Toetuse saamise juhendmaterjali "Abiks taotlejale" ja vajalikke blankette saab PRIA piirkondlikest büroodest või internetileheküljelt.

SAPARDi toetust antakse kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Muudatuseks on see, et elektrivarustusvõrkude, juurdepääsuteede ja telekommunikatsiooni investeeringute korral, mis ei võimalda olulist tulu saada ja mille puhul on investeeringuobjekt vajalik ka teistele maapiirkonnas asuvatele isikutele, võib toetust saada kõrgendatud määra ulatuses ehk kuni 75% investeeringuobjekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe ettevõtja kohta on kuni 782 330 krooni aastas.

SAPARD toetab ka põllumajandustootmise (meede 1) ja maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamise (meede 3) investeeringuid. Praeguseks on laekunud ligi 600 taotlust. SAPARDi meetmete 1, 3 ja 4 taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 26. septembrini.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike