Lisatud: 25. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Okt2004 SAPARDi toetusest on üle 80% välja makstud

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul saab SAPARDi toetusi välja maksta kuni 2006. aasta lõpuni. "2003. aastal heakskiidu saanud projektide toetus tuleb välja maksta 2005. aasta lõpuks," selgitas Noorkõiv. "Kuid näiteks tänavu heakskiidu saanud külaelu arendamise projektidele määratud toetusi saab välja maksta kuni 2006. aasta lõpuni, olenevalt sellest, kui kiiresti taotlejad investeeringud ellu viivad." SAPARDi toetus makstakse välja pärast seda, kui taotleja on investeeringu teinud ja selle eest tasumist tõendavad dokumendid PRIA-le esitanud.

Pühapäevases saates "Aeg luubis" väitis Ainar Ruussaar, et SAPARD toetused peavad olema välja makstud tänavuse aasta lõpuks ning kõlama jäi arvamus, et kuna see ei ole võimalik, siis jääb suur osa SAPARDi toetusrahast kasutamata.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner