Lisatud: 29. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Sep2003 SAPARDi toetuse saamiseks laekus 946 taotlust

Tänavu esitati kõige rohkem, kokku 551 taotlust põllumajandustootmise investeeringutoetuse (meede 1) saamiseks. Toiduainete töötlemise toetuse saamiseks (meede 2) laekus 55 taotlust, alternatiivse majandustegevuse arendamise osas (meede 3) 252 taotlust ja infrastruktuuri investeeringutoetuse (meede 4) saamiseks 88 taotlust.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD Agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul teeb PRIA SAPARD programmi kohta kokkuvõtteid, et novembri alguses toimuva Järelevalvekomiteele esitada andmed programmi rakendamise kohta. "Loodame omalt poolt viimased tänavused taotlused paari kuu jooksul läbi vaadata," ütles Noorkõiv.

Maakondade lõikes esitati kõige rohkem, kokku 114 taotlust Tartumaa ettevõtjate poolt.

SAPARDi käivitumisest 2001. aastal kuni tänaseni on esitatud kokku 1620 taotlust. Praeguseks on neist 1215 taotluse kohta määratud ligi 953 miljonit krooni toetust. SAPARDi toetus makstakse välja pärast investeeringu tegemist ehk refinantseerimise põhimõttel. Seni on ettevõtjatele välja makstud 342,4 miljonit krooni toetust, järgmine väljamakse 16,2 mln krooni ulatuses on homme.

Investeeringutoetuste maksmine jätkub ka 2004. aastal, kuid seda mitte SAPARDi, vaid ELi struktuurifondide rahadest.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner