Lisatud: 29. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jan2003 SAPARDi taotluste vastuvõtt algab märtsis


Liha-, piima- ja kalatööstustustel on meetme 2 raames võimalik taotlusi esitada 3. märtsist kuni 11. aprillini. Põllumajandustootmiseks (meede 1) ja alternatiivse majandustegevuse arendamiseks (meede 3) on võimalik toetust taotleda 3. märtsist kuni 26. septembrini.

SAPARD programmi on tänavu tehtud mitmeid muudatusi, näiteks saab nüüd toetust suurema hulga erinevate investeeringute jaoks, põllumajandustehnika soetamist toetatakse 50% ulatuses ja kompenseeritakse projekti ettevalmistustööde kulusid. Ka toetuse saamiseks vajalike dokumentide arvu on vähendatud ja toetuse väljamaksmine on muudetud paindlikumaks.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on PRIA uueks hooajaks valmis. “SAPARDi internetileheküljel on üleval uuendatud taotlus- ja äriplaanivormid ning kõiki muudatusi kajastav juhendmaterjal Abiks taotlejale,” ütles Noorkõiv. “Ettevõtjatel on juba praegu võimalik kogu infoga tutvuda ja taotlusi ette valmistama hakata”.

Maapiirkonna infrastruktuuri toetuse (meede 4) osas on plaanis tõsta toetuse määra olulist tulu mittetoovate investeeringute korral kuni 75%-ni ja laiendada toetuse saajate ringi ka alevites ja alevikes tegutsevate ettevõtete võrra. Viimane muudatus tuleb Riigikogu poolt Eesti ja ELi vahelises mitmeaastase rahastuslepingu ratifitseerimise seaduses kinnitada.

“Seadusemuudatus on täna Riigikogus esimesel lugemisel ja kui see on vastu võetud, siis esitatakse SAPARDi infrastruktuuri investeeringutoetuse taotlemise määruse muudatused valitsusele kinnitamiseks,” selgitas Noorkõiv. “Loodame meetme 4 taotluste vastuvõttu alustada aprillis.”

SAPARDi toetuse kohta on kogu informatsioon internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike