Lisatud: 29. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jan2003 SAPARDi taotluste vastuvõtt algab märtsis


Liha-, piima- ja kalatööstustustel on meetme 2 raames võimalik taotlusi esitada 3. märtsist kuni 11. aprillini. Põllumajandustootmiseks (meede 1) ja alternatiivse majandustegevuse arendamiseks (meede 3) on võimalik toetust taotleda 3. märtsist kuni 26. septembrini.

SAPARD programmi on tänavu tehtud mitmeid muudatusi, näiteks saab nüüd toetust suurema hulga erinevate investeeringute jaoks, põllumajandustehnika soetamist toetatakse 50% ulatuses ja kompenseeritakse projekti ettevalmistustööde kulusid. Ka toetuse saamiseks vajalike dokumentide arvu on vähendatud ja toetuse väljamaksmine on muudetud paindlikumaks.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul on PRIA uueks hooajaks valmis. “SAPARDi internetileheküljel on üleval uuendatud taotlus- ja äriplaanivormid ning kõiki muudatusi kajastav juhendmaterjal Abiks taotlejale,” ütles Noorkõiv. “Ettevõtjatel on juba praegu võimalik kogu infoga tutvuda ja taotlusi ette valmistama hakata”.

Maapiirkonna infrastruktuuri toetuse (meede 4) osas on plaanis tõsta toetuse määra olulist tulu mittetoovate investeeringute korral kuni 75%-ni ja laiendada toetuse saajate ringi ka alevites ja alevikes tegutsevate ettevõtete võrra. Viimane muudatus tuleb Riigikogu poolt Eesti ja ELi vahelises mitmeaastase rahastuslepingu ratifitseerimise seaduses kinnitada.

“Seadusemuudatus on täna Riigikogus esimesel lugemisel ja kui see on vastu võetud, siis esitatakse SAPARDi infrastruktuuri investeeringutoetuse taotlemise määruse muudatused valitsusele kinnitamiseks,” selgitas Noorkõiv. “Loodame meetme 4 taotluste vastuvõttu alustada aprillis.”

SAPARDi toetuse kohta on kogu informatsioon internetileheküljel www.agri.ee/SAPARD.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus