Lisatud: 12. november 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Nov2003 SAPARDi senine tegevus sai järelvalve komisjonilt positiivse hinnangu

Istungil, mida juhatas põllumajandusminister Tiit Tammsaar, osalesid lisaks järelvalvekomisjoni liikmetele ka Euroopa Komisjoni Brüsseli Põllumajandusdirektoraadi SAPARD  üksuse esindajad  hr. Alan Wilkinson ja hr. Olivier Diana.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektori asetäitja SAPARD agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu hinnangul võib SAPARD programmi tegevust aastal 2003 pidada edukaks. Selle kinnituseks loeb Noorkõiv suurenenud taotluste arvu (946 taotlust), mis on võrreldes eelneva aastaga kasvanud pea poole võrra.

Käesoleval aastal on 946-st esitatud taotlusest heakskiidu saanud 706. Neile on kavas pärast investeeringu tegemist välja maksta toetusi kokku rohkem kui 600 miljoni krooni ulatuses. 226-le taotlejale on toetus juba välja makstud ja seda enam kui 190 miljoni krooni väärtuses.

Kolme aasta jooksul kokku on SAPARD programmi kaudu välja makstud üle 400 miljoni krooni investeeringutoetusi, mis Katrin Noorkõivu sõnul tähendab, et SAPARDi abiga on sel ajavahemikul Eesti  põllumajanduse ja maaelu arengusse kokku investeeritud pea miljard krooni.

Kuulanud ära ülevaate SAPARD programmi käesoleva aasta rahastamise kohta, otsustas järelevalvekomisjon muuta finantsplaani, mis võimaldab tõsta ümber rahalisi vahendeid erinevate meetmete vahel. Seejuures otsustati, et rahaliste vahendite puudumise tõttu mitte ühtegi projekti tagasi ei lükata. Projektidele, mille rahastamiseks esialgu võimalused puuduvad, antakse positiivne otsus ning toetuste väljamaksmine toimub rahaliste vahendite tekkimisel.

SAPARD programmi alt jäävad rakendamata tehnilise abi, põllumajanduskeskkonna ja metsastamise toetusmeetmed. Neile ettenähtud rahalised vahendid suunatakse rakendatavate meetmete rahastamiseks.

Price Waterhouse Coopersi poolt läbiviidud SAPARD programmi vahehindamise aruandes tõdeti, et SAPARD programm on rakendunud edukalt ning on andnud põllumajandussektorile nii otsest kui kaudset kasu.

Järgmisel aastal asendub SAPARD programm teiste programmidega. Sellest lähtuvalt  valmistatakse ette riiklikku arengukava (RAK) 2003-2006 ja maaelu arengukava (MAK) 2004-2006.

SAPARD järelevalvekomisjoni funktsioonid siiski veel ei lõppe. Järgmisel aastal jätkatakse järelvalvet väljamaksete üle ning heakskiit tuleb anda ka SAPARD aastaaruandele 2003.

 

Põllumajandusministeeriumi pressinõunik
Iiris Saluri

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus