Lisatud: 18. juuli 2012

Viimati muudetud: 19. juuli 2012

A A A
Prindi rss

Uudised

18Jul2012 Rohumaade niitmise tähtaega pikendatakse 20. augustini

Heitlikest ilmastikutingimustest tulenevalt otsustas põllumajandusministeerium pikendada rohumaade niitmise tähtaega 20. augustini.

„Kuna ilmastikuolud on sel suvel olnud erakordselt vihmased, pole paljudel rohumaadel olnud võimalik heina teha. Saades tekkinud probleemist aru, otsustasime muuta määrust ja pikendada niitmise tähtaega seniselt 31. juulilt 20. augustini,“ selgitas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Põllumajandusministri poole pöördusid sel nädalal ühise palvega Talupidajate Keskliit ja Põllumeeste Keskliit. „Arutasime põllumeeste palvet PRIAga ning kuna põldu võib harida ajal, millal kasutatav tehnika ei jäta põllule harimissügavusest sügavamaid jälgi, on meie ühine seisukoht, et niitmise tähtaja pikendamine on vajalik,“ ütles Seeder.

Tööd tuleb teostada esimesel võimalusel, kui ilmaolud seda võimaldavad, kuid mitte hiljem kui 20. augustiks. Põllumajandusmaa heas põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmist reguleerivad Euroopa Nõukogu määrus (EÜ) nr 73/2009 lisa III ja  põllumajandusministri 17. veebruari 2010 määrus nr 11.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner