Lisatud: 01. juuni 2011

Viimati muudetud: 27. juuni 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Jun2011 Räimepüük Liivi lahel, Pärnumaal on peatatud

Räimepüük Liivi lahe Pärnu maakonna osas on kvoodi täitumise tõttu peatatud. Alates 2. juunist kalapüügiluba omavad rannakalurid selles piirkonnas räime püüda enam ei tohi.

Pärnu maakonna Liivi lahe osa räimekvoot 2011. aastaks oli 6939 tonni, mis püüti välja ühe kuuga. Püük on peatatud põllumajandusministri käskkirjaga.

„Põllumajandusministri käskkirjaga peatatakse püük, kui aastase lubatud saagi täituvus on 90 protsenti. Pärast püügi peatamist läheb veel aega kõikide kalurite lõplike püügiandmete laekumiseks ja  kokkulugemiseks,“ selgitas Gunnar Lambing Põllumajandusministeeriumist.

Kui siis selgub, et kogu kvooti ei ole veel ületatud, siis võidakse räimepüük osaliselt taas mõneks ajaks avada.

Eestile eraldatud Läänemere räimekvoot kogu Liivi lahel 2011. aastal on 16 809 tonni, mis on jagatud  traal- ja rannapüüdjate vahel. Rannakalurite aastane lubatud saak Pärnu maakonnas on 6939 tonni.

Kõige enam püütakse räime Liivi lahel kastmõrdadega, võrgupüük on minimaalne.
Kalurid on kohustatud 48 tunni jooksul pärast lossimist teatama väljapüütud kala koguse. Saadud info põhjal on võimalik jälgida kvoodi täitumist.

Kuigi nimetatud piirkonnas püütakse lubatud räimenorm ruttu täis, siis Läänemere teistes püügipiirkondades, kus kala liikumine ei ole nii intensiivne, jagub kala kauemaks.

Põllumajandusministri määruse räimepüügi peatamise kohta leiab siit.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus