Lisatud: 15. mai 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mai2013 Puu- ja köögiviljasektori väärtus kasvas eelmisel aastal

Esialgseil andmeil tootis Eesti puu- ja köögiviljasektor mullu ligi 51 miljoni euro väärtuses toodangut, millest ligi pool  eksporditi. Kui toodangu maht veidi vähenes, siis selle rahaline väärtus kasvas 5% võrra. 

Kokku moodustas puu- ja köögiviljasektori toodangu osakaal eelmisel aastal 4% toiduainetööstuse kogutoodangust. Sektori eksport kasvas aastaga 8% võrra, ulatudes 23 miljoni euroni, mis moodustab 5,6% toiduainetööstuse ekspordist. 

„Puu- ja köögiviljakasvatusel on Eestis selge arengupotentsiaal, kuivõrd meie isevarustatuse tase on küll kasvanud, kuid ulatus eelmisel saagiaastal siiski vaid 70% lähedale,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Maaelu arengukava 2014-2020 raames on kavas aiandussektorile teha mitmeid positiivseid erandeid. Näiteks on aiandussektoril plaanide kohaselt võimalik saada toetust mobiilsete masinate ja seadmete soetamiseks ning niisutusinvesteeringute tegemisel viljapuu- ja marjaaedades on toetusmäär kuni 75%. Täiesti uus meede on keskkonnasõbraliku aianduse toetus.“ 

Möödunud aastal kasvas ka investeeringute maht – puu- ja köögiviljasektor investeeris 2012. aastal materiaalsesse põhivarasse 4,4 miljonit eurot, mis on 349 tuhat eurot ehk 8,5% rohkem kui aasta varem. Kõige enam investeeriti mullu masinatesse ja seadmetesse, transpordivahenditesse ja maasse.

Arenguid investeeringute osas peegeldavad ka PRIA andmed maaelu arengukava toetuste määramisest: aastatel 2008–2012 määrati puu- ja köögiviljasektorile kokku 8,5 miljoni euro eest investeeringutoetust. Kõige suurem osa sellest kulus tootmisseadmete ostmiseks ja paigaldamiseks (39,5%) ning laohoonete ehitamiseks (34,3%). 

 

Loe lähemalt puu- ja köögiviljasektori 2012. aasta ülevaatest 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus