Lisatud: 18. detsember 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Det2003 Pullikasvatajad saavad 28,6 mln krooni toetust

Toetust saab 2676 loomapidajat kokku 22 233 pulli või härja kohta. Toetuse saamiseks esitati 3409 taotlust 2755 põllumehe poolt kokku 23 170 looma kohta. Toetuseta jäi 79 taotlejat peamiselt seetõttu, et taotleja ei olnud ettevõtja, loomad olid nooremad kui 7 kuud või selgus kohapealses kontrollis, et loomi, kellele toetust küsiti, ei olnudki karjas.

Toetust saavad loomapidajad, kellel on vähemalt seitsme kuu vanuseid pulle või härgi. Loomadel peavad olema kõrvas kõrvamärgid ja nad peavad olema registreeritud PRIAs põllumajandusloomade registris. Põllumees võib esitada kuni viis taotlust aastas, kuid toetust saab kuni 90 pulli või härja kohta aastas.

Maakondade lõikes läheb suurim summa (3,9 miljonit krooni) Lääne-Virumaa 195 loomapidajale.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike