Lisatud: 07. august 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Aug2007 PRIAst saab taotleda toetust sisevete kalanduse edendamiseks

PRIA kalandustoetuste büroo juhataja Piret Ilvese sõnul tasub kõigil kriteeriumitele vastavatel ettevõtjatel kindlasti taotlus esitada, sest 2007. aastal on veel viimast korda võimalik uusi  siseveekogudes püüdvaid kalalaevu toetuse abiga osta ja ehitada. Järgmisel programmperioodil Euroopa Kalandusfondist uute sisevete kalalaevade ostmist ja ehitamist enam ei toetata. 

 

Toetust saavad taotleda äriregistrisse kantud vähemalt aasta tegutsenud ettevõtjad, kes omavad kehtivat kaluri kalapüügiluba püügiks siseveekogudel ning kelle kalalaev on registreeritud või uue laeva ostmise, ehitamise korral registreeritakse investeeringujärgselt kalalaevade riiklikus registris.

 

Toetatakse uue kalalaeva ehitamist või ostmist, olemasolevas laevas paiknevate ruumide, näiteks kala säilitamiseks vajalike ruumide ja masinaruumide ümberehitamist ning sinna vajalike seadmete soetamist, navigatsiooniseadmete ja päästevahendite ostmist jms. Toetust on võimalik taotleda ka projekteerimiseks ja tegevuskava koostamiseks.

 

Ühe taotleja kohta hüvitatakse toetusega kuni 50% investeeringu abikõlblikust maksumusest, kuid mitte rohkem kui 500 000 krooni aastas. Kokku on eelarves selle toetuse jaoks veel ligikaudu 7 miljonit krooni.

 

Investeeringu tegemist tõendavad kuludokumendid tuleb esitada PRIA keskusesse hiljemalt 31. maiks 2008. a. 

 

Taotlusi võetakse vastu PRIA Tartu, Viljandi, Jõgeva, Põlva ja Ida–Viru  büroos. Täpsemat infot toetuse kohta saab PRIA kodulehelt www.pria.ee ning PRIA keskusest Tartus.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner