Lisatud: 01. august 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Aug2007 PRIAst saab taotleda toetust põllumeestele puhkuse andmiseks

PRIA riiklike toetuste büroo juhataja Elen Mühlmanni sõnul on paljud väiksemad põllumajandustootjad juba aastaid pidanud töötama ilma puhkuseta, kuna lisatööjõu palkamine puhkepäevade saamiseks ei ole ilma riigipoolse toetuseta võimalik. „Kõige teravam on puhkepäevade küsimus loomakasvatusega tegelevatel väiketootjatel,“ ütles Mühlmann.

 

Toetust ei pea taotlema siiski iga asendust sooviv põllumees eraldi, seda saavad teha keskorganisatsioonid, kes asendusteenuse osutamist korraldavad ning siis juba põllumeestega asenduslepingud sõlmivad. „See, mitme põllumajandustootjaga toetust taotlev organisatsioon asendusteenuse osutamise lepingu sõlmib, ei ole kuidagi piiratud,“ selgitas Mühlmann. Taotluse esitamise hetkeks peavad taotleval organisatsioonil põllumeestega lepingud sõlmitud olema.

 

Põllumajandustootjal, kellele toetatavat asendusteenust osutatakse, võib asendusteenuse osutamise aastale eelnenud aastal olla kuni neli töötajat ja netokäive kuni 3 miljonit krooni. Samuti peab tema ettevõttes olema põllumajandusloomade registri andmetel vähemalt viiele loomühikule vastaval hulgal veiseid, sigu, lambaid või kitsi (1. mai seisuga).

 

Kokku on tänavu asendusteenuseks riigieelarvest ette nähtud miljon krooni. Toetuse tunnitasu määra kehtestab põllumajandusminister arvestades sõlmitud lepingutest tulenevat asendustundide arvu ja asendustoetusteks ettenähtud rahasummat. Tunnitasu suurus võib olla kuni viis Vabariigi Valitsuse kehtestatud tunnipalga alammäära.

 

Täpsemat infot asendustoetuse kohta saab PRIA kodulehelt http://www.pria.ee/riiklikud_toetused/pollumajandustootja_/

Uudised

Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike