Lisatud: 26. veebruar 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Veebr2007 PRIAst saab taotleda toetust kalalaevastiku moderniseerimiseks

Toetust saavad taotleda vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtted, kes omavad kehtivat kalalaeva või kaluri kalapüügiluba püügiks merel ning kelle kalalaev on registreeritud  kalalaevade riiklikus registris.

 

Toetatakse laevakeretööde tegemist, peatekil asuvate tekiehitiste ümberehitamist, navigatsiooniseadmete, päästevahendite ja selektiivsete püügivahendite ostmist jms. Samuti on võimalik toetust saada projekteerimiseks ja tegevuskava koostamiseks.

 

Toetust antakse kuni 40% investeeringu abikõlblikust maksumusest, kokku on tänavuses taotlusvoorus investeeringuteks planeeritud 6,4 miljonit krooni. Maksimaalsete abikõlblike kulutuste suurus ühe kalalaeva moderniseerimiseks sõltub laeva kogumahutavusest.

 

Selle toetuse näol on tegemist Riikliku Arengukava 2004-2006 meetmega. Varem on selle toetusmeetme taotluste vastuvõtt toimunud nii 2004., 2005. kui 2006. aastal. Kolme aasta peale kokku on PRIA kiitnud heaks taotlusi pisut enam kui 32 miljoni krooni eest. Kuna eelarves oli selle toetuse jaoks planeeritud üle 38 miljoni krooni, võetakse taotlusi vastu ka tänavu.

 

Taotluste vastuvõtt toimub 26. veebruarist kuni 22. märtsini PRIA Pärnu, Lääne, Saare, Hiiu, Harju, Lääne-Viru, Ida-Viru ja Tartu maakonna büroos. Täpsemat infot saab PRIA koduleheküljelt www.pria.ee , kus on ka vajalikud vormid taotluse esitamiseks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike