Lisatud: 17. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Aug2005 PRIAst saab maaparandusinvesteeringute jaoks struktuuritoetust

Meede hõlmab suuri maaparandussüsteeme, mis paiknevad mitme maaomaniku maal. Struktuuritoetust saavad taotleda mittetulundusühingud, maaparandusühistud ning ettevõtjad. Toetuse määr on MTÜ-l kuni 90% ja ettevõtjal kuni 75% investeeringu abikõlblikust maksumusest.

Toetatakse maaparandussüsteemi ehitamist (maksimaalne toetus 3,9 mln kr), rekonstrueerimist ja uuendamist (maksimaalne toetus 5,5 mln kr) ning juurdepääsutee ehitamist ja rekonstrueerimist (maksimaalne toetus 1,5 mln kr). Toetust on võimalik saada ka projekti ettevalmistamisega seotud kuludele.

Maaparandusühistu omafinantseeringu osaks võib maaparandussüsteemi uuendamise korral olla ka taotleja tehtud vabatahtlik tasustamata töö (mitterahaline sissemakse). Mitterahaline sissemakse võib moodustada kuni 90% maaparandussüsteemi uuendamise omafinantseeringu summast.

Taotlejal tuleb enne toetuse taotlemist kooskõlastada kohaliku maaparandusbürooga ülevaatusleht ja investeeringuobjekti uuendamise korral maaparandussüsteemi uuendustööde kava, mitterahalise sissemaksena arvestatavate tööde kava ning maaparandussüsteemi kaart, millele on märgitud uuenduskavas ettenähtud uuendustööd ja mahud.

Täpsemat infot saab PRIA veebilehelt. Nõu ja abi taotluste täitmisel saab investeeringutoetuse koolituse läbinud nõustajatelt, kelle andmed on ka veebilehel.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner