Lisatud: 14. veebruar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Veebr2008 PRIAst saab jälle toetust talunikele puhkuse andmiseks

Toetatavat asendusteenust osutatakse põllumajandustootjale, kel oli eelnenud kalendriaastal kuni neli töötajat ja netokäive kuni kolm miljonit krooni. Samuti peab tal olema põllumajandusloomade registri andmetel vähemalt viiele loomühikule vastaval hulgal veiseid, sigu, lambaid või kitsi (1. mai seisuga).

Toetust ei saa taotleda iga asendust sooviv põllumees eraldi, vaid keskorganisatsioonina Eestimaa Talupidajate Keskliit, mis korraldab asendusteenuse osutamist ja sõlmib põllumeestega sellekohaseid asenduslepinguid.

Mullu toetati riigieelarvest 6292 asendustunni korraldamist summas ligi 674 000 krooni, tunnitasu määr oli 107 krooni ja 50 senti.

2008. aastal teeb PRIA toetuse määramise otsuse hiljemalt 7. aprilliks ning toetus makstakse välja 21. aprilliks.

Taotlusdokumente võetakse vastu PRIA keskuses Tartus, kust saab ka täpsemat infot toetuse taotlemise kohta. Lisaks on teave ja vajalikud vormid saadaval PRIA koduleheküljel www.pria.ee.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner