Lisatud: 22. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Aug2005 PRIAst saab esmakordselt toetust kalalaevade lammutamiseks

Toetust võib taotleda äriühing või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja, kes on kalalaeva omanik või rentnik, kes valdab kalalaeva kapitalirendilepingu alusel. Taotlejal peab olema kalalaeva kalapüügiluba püügiks merel.

Toetatakse nende merel püüdvate kalalaevade lammutamist või sihtotstarbe lõplikku muutmist, mis on registreeritud kalalaevade riiklikus registris segmendis 4S1. Kalalaev peab olema vähemalt kümme aastat vana ja töökorras.

Maksimaalsed taotletavad toetuse summad kalalaeva kohta sõltuvad laeva vanusest ja kogumahutavusest (GT). Toetuse andmisel lähtutakse paremusjärjestusest, mis moodustatakse vähempakkumise põhimõttel. Eelistatud on taotlejad, kes soovivad muuta kalalaeva sihtotstarvet õppe, teadusuuringute või järelevalve eesmärgil.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner