Lisatud: 11. mai 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Mai2006 PRIAst on maa harimiseks toetust küsinud vähe põllumehi

Mullu esitati üle 19 000 pindalatoetuse taotluse ja PRIA ootab ka tänavu sama palju taotlusi. Neljapäeva hommikuks oli PRIA büroodesse esitatud vaid 3600 taotlust. Möödunud aastal maksti taotlejatele pindalatoetustena välja kokku 1,067 miljardit krooni.

 

PRIA peadirektori asetäitja Jaanus Hämmal tuletab inimestele meelde, et taotluste esitamist ei tasu jätta viimastele päevadele, kuna büroodes võivad tekkida järjekorrad. Taotluste vastuvõtt lõppeb 22. mail.

 

“Taotlused tuleks igal juhul võimalikult kiiresti ära esitada, seejärel on inimestel kuni 15. juunini võimalik esitatud taotlusi veel muuta ja täpsustada,” selgitas Hämmal ning lisas, et sellisel juhul inimesel toetust ei vähendata. Muuta saab taotluses näidatud kultuure, samuti lisada ja muuta põldusid.

 

Kui taotlust muudetakse 16. juunil, vähendatakse taotlejale määratavat toetust 1% muudetud põllu osas. Alates 16. juunist saab esitatud taotlusi ainult vähendada, loobuda mõne toetuse taotlemisest või teatada vääramatust jõust. Seda saab teha kuni kohapealsest kontrollist etteteatamiseni, PRIA poolt leitud vigadest teada andmiseni, ületaotlemiskirja saamiseni või toetuse määramise otsuse tegemiseni.

 

Kui inimene on taotluse õigeagselt esitanud, kuid soovib seda muuta, tuleb tal PRIA büroosse esitada taotluse muutmise avaldus, mille vorm on saadaval PRIA büroodes ja koduleheküljel www.pria.ee 

 

2. – 22. maini ootavad PRIA piirkondlikud bürood maaharijaid taotlema ühtset pindalatoetust ja põllumajanduskultuuri kasvatamise täiendavat otsetoetust, põllumajanduslikku keskkonnatoetust, ebasoodsamate piirkondade toetust ja keskkonnaalaste kitsendustega piirkondade ehk Natura toetust. Hilinenud taotlusi võetakse vastu 23. maist kuni 16. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinenud tööpäeva kohta.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner