Lisatud: 03. detsember 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Det2003 PRIAs on laudad kirja pannud 42% loomapidajatest

Põllumajandusloomade registri andmeid kasutatakse loomataudide ennetamiseks ja põllumajandustoetuste maksmiseks. Järgmise aasta 1. veebruariks peab registris kirjas olema lisaks veistele, lammastele, kitsedele ja sigadele ka see, kus hoones loom asub. PRIA soovitab loomapidajatel võimalikult kiiresti maakondlikust PRIA büroost läbi käia ja oma loomalaudad seal kirja panna.

Loomakasvatushoonete registreerimise taotlusi võetakse vastu tööpäeviti PRIA piirkondlikes büroodes, kus loomapidajal tuleb koos PRIA spetsialistiga määrata ka hoone täpne asukoht kaardil. Lautade andmed on vajalikud juhul, kui puhkeb loomataud ning on vaja kiiresti kindlaks määrata haige looma asukoht ning see, milliste loomadega ta on kokku puutunud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus