Lisatud: 04. aprill 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Apr2008 PRIAs lõppes metsastamistoetuste taotluste vastuvõtt

Toetust sai taotleda  varem toetuse abil  põllumajandusmaadele rajatud noorte metsakultuuride hooldamiseks ning täiendamiseks uute istikutega. Hooldustoetust taotleb tänavu 404 maaomanikku tuhandele hektarile, täiendamistoetust 73 maaomanikku 135 hektarile.

PRIA analüüsiosakonna andmeil taotleti metsanoorendike hooldustoetust kõige rohkem Tartumaale (125 hektarile) samuti Viljandi ja Põlva maakonda, täiendustoetust enim Viljandimaale (25 hektari kohta).

Metsastamistoetuste taotlejad on võtnud endale 2005. või 2006. aastal viieaastase põllumajandusmaade metsastamise kohustuse. Hooldustoetuse saamiseks peab taotleja kogu istikutepõllu ulatuses vähemalt üht liiki hooldustööd tegema. Metsakultuuri täiendamistoetust makstakse uute istikute soetamiseks ühe põllu kohta üksainus kord juhul, kui hukkunud taimede osakaal noorte puutaimede hulgas on vähemalt 25%.

Täiendamistoetuse suurus on  2003 krooni hektari kohta, toetuse määramised otsustab PRIA 15. augustiks ja toetus makstakse välja hiljemalt 10. oktoobriks. Hooldustoetus on 1205 kr/ha, toetuste määramise käskkirja allkirjastab PRIA peadirektor 2. jaanuariks 2009 ja toetus makstakse välja 2. veebruariks 2009.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus