Lisatud: 30. jaanuar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Jan2004 PRIAs algab piimalehmatoetuse taotluste vastuvõtt

Piimalehma kasvatamise toetuse saamise tingimused on mullusega sarnased. Toetust saavad ettevõtjad (äriühingud ja FIEd), kelle lehmadel on kõrvamärgid kõrvas ja kes on oma loomad enne taotluse esitamist registreerinud PRIAs loomade registris. Lehmad peavad olema 2004. aasta 1. veebruari seisuga Jõudluskontrolli Keskuses piimajõudluskontrolli all.

Loomi, kelle kohta toetust taotletakse, peab pidada karjas 20. veebruarist kuni 26. aprillini (nõutav pidamisperiood). Taotlusaluse looma võib asendada teise, toetuse nõuetele vastava loomaga kuni 19. märtsini. Sellisel juhul tuleb taotlejal seitsme päeva jooksul pärast asendamist saata PRIA-le vormikohane teade looma asendamise kohta.

Piimalehma kasvatamise toetuse taotlusi võetakse vastu PRIA piirkondlikes büroodes 2.-20. veebruarini. Loomapidajad saavad PRIA büroost oma loomade registrinumbritega väljatrüki ja eeltrükitud taotlusvormi. Ettevõtjal tuleb sinna vaid märkida, missuguste loomade eest ta toetust soovib saada ja millise eest ei soovi ning dokumendid allkirjastada. PRIA büroost ja veebilehelt saab ka toetuse taotlemise juhendi.

Pidamisperioodil kontrollitakse kohapeal vähemalt 5% taotluse esitajatest. Kontrollitakse, kas loomad, kellele toetust küsiti, on karjas ja kas neil on kõrvamärgid kõrvas. Piimalehmakasvatajad saavad toetuse kätte hiljemalt 17. maiks.

Mullu maksti piimalehma kasvatamise toetuseks ligi 110 miljonit krooni. Toetuse suuruseks lehma kohta kujunes 1085 krooni ja maakarja tõugu lehma puhul 2600 krooni. Piimalehmatoetust sai 2723 loomaomanikku kokku 100 905 lehma kohta, neist 322 looma kuulus maakarja tõugu.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus