Lisatud: 03. september 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Sep2015 PRIA võõrustab Tartus Balti ja Poola makseagentuure

Läti ja Leedu delegaadid tänavuse konverentsi ettekandeid kuulamas.

2.-4. septembrini leiab esmakordselt Tartus aset Balti ja Poola makseagentuuride konverents.

„Balti ja Poola makseagentuuride koostöö sai alguse meie naaberriigi Läti initsiatiivil juba aastal 2003“ rääkis konverentsi üks korraldaja PRIA peadirektori asetäitja Kertti-Airin Pärli. Regulaarselt vähemalt kord aastas toimuva konverentsi eesmärk on eelkõige kogemuste vahetamine ning hea koostöövõrgustiku loomine ja hoidmine. „Eriti oluline on meie jaoks praegu, Euroopa Liidu uue programmperioodi alguses, näha ja koguda ideid, kuidas naaberriigid on ühe või teise kitsaskoha lahendanud.“ Käesoleval aastal saavad konverentsist osa ka kolleegid Taani makseagentuurist, kes annavad samuti ülevaate enda kogemusest IT süsteemide arendamisel.

Seekordsel konverentsil keskendutaksegi eelkõige Euroopa Liidu uue programmperioodi alguses saadud kogemustele. Põhiteemadena räägitakse uute toetusmeetmete rakendamiseks vajalike IT süsteemide arendamisest, investeeringutoetuste ja pindala- ning loomatoetuste muudatustest ning kontrollidest uuel perioodil, samuti sellest, kuidas erinevad riigid on lahendanud finants- ja statistliste aruannete automatiseerimise ning andmete säilitamise.

PRIA on külalistele esinema kutsunud ka riigi infosüsteemi arhitekti Andres Kütt’i ning Eesti kogemustest kaugseire valdkonnas räägib Kaupo Voormansik Tartu Observatooriumist.

Viimati toimus konverents Eestis viis aastat tagasi Värskas.

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike