Lisatud: 26. jaanuar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Jan2009 PRIA vahendusel algas või eraladustamine

Tegemist on Euroopa Liidus rakendatava turukorraldusmeetmega, mille eesmärk on piimatoodete turu reguleerimine. Eraladustamistoetust makstakse 90-227 päeva kestva ladustamisaja kohta.

"Või vastuvõtmine ladudesse lõpeb 15. augustil ja laost väljaviimine algab järgmisest päevast, aga eeldusel, et konkreetne või on vähemalt 90 päeva laos olnud. See tähendab, et kes ladustavad või näiteks jaanuarikuus, neil tuleb väljaviimise võimalust üle poole aasta oodata, kes aga ladustab juulis, saab või välja viia oktoobris, mil saab täis 90 päeva," selgitas PRIA turukorralduse büroo juhataja Lily Hantson.

Nõuetele vastava või kogus peab olema vähemalt üks tonn, valmistatud ei tohi see olla varem kui 28 päeva enne lattu toomist. Või ladustamise hüvitusmäär jääb ühe tonni või lattu võtmise-väljaviimise eest suurusjärku 244 krooni, lisaks makstakse ladustajale iga külmhoones ladustamise päeva eest tonni kohta  pisut alla 7 krooni.  

Üksikasjalik selgitus või eraladustamise tingimuste kohta ja toiminguteks vajalikud vormid on PRIA kodulehel www.pria.ee/turukorraldus/eraladustamine/voi_eraladustamine/, lisainfot saab turukorralduse büroost telefonil 737 7630. Eraladustamise taotlusi võetakse vastu PRIA keskuses Tartus, Narva mnt 3.

PRIA on aastate jooksul vahendanud Eesti maaelu-, põllumajandus-, metsandus- ja kalandussektorisse kokku ligi 13,5 miljardi krooni ulatuses toetusi, rakendades Euroopa Komisjoni ja Eesti Põllumajandusministeeriumi väljatöötatud meetmeid vastavalt õigusaktides sätestatud nõuetele. Ametil on õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad neid tingimusi täidaksid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner