Lisatud: 16. veebruar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Veebr2009 PRIA toetas Saaremaal kahe lauda ehitamist

Autor: Ain Lember; Ilmunud: Oma Saar, 8. sept.2008

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) eraldas kahele Saaremaa põllumajandusettevõttele üle 16 miljoni krooni toetust uute lautade ehitamiseks.

320 pealise piimakarjaga Valjala POÜ sai toetust 7,8 miljonit krooni. Ühistu juhi Liilia Eensaare sõnul on plaanis avada järgmisel aastal Kõnnu külas uus 296-kohaline Pihlaka veisefarm, kuhu koondatakse praegu kolme lauda peale jagunevad ühistu loomad. Moodne robotlaut annab kokkuhoidu, sest vähendab kulusid logistikale ja tööjõule. "Kui praegu on tööl üheksa lüpsjat ja üheksa karjakut, siis uude lauta ei ole enam nii palju kaadrit tarvis," ütles Eensaar, kes praegu peab pangaga ehituse rahastamiseks läbirääkimisi.

Pangaga käivad läbirääkimised ka OÜ Landhord Trading juhil Margus Männikul, kelle plaani rajada Leisi valda Luulupele nuumaveiselaut toetas PRIA 7,5 miljoni krooniga. Männiku sõnul on kavas järgmiseks aastaks ehitada nuumveistele 200-kohaline laut, põhikari jääb endiselt Lümandasse. Männik ütles, et vastavalt äriplaanile ettevõte tulevikus karja suurenda ei kavatse. "Kohe alguses oli selline plaan, et põhikari on 120-130 looma ringis ning nuumkari 200 looma," rääkis limusiinikasvataja.

 

PRIA määras 2008.a Maaelu arengukava meetme 1.4.2 „Investeeringud loomakasvatusehitistesse“ aluselValjala POÜ-le Pihlaka veisefarmi ehituseks toetust 7 823 300 krooni ning OÜ-le Landhord Trading Luulupe nuumveiselauda ehitamiseks 7 535 375 krooni.

Meetme 1.4.1 „Mikropõllumajandusette arengu investeeringutoetus“ järgi määrati OÜ-le Landhord Tradingule 409 912 krooni toetust ratastraktori, väiketraktori ning lisaseadmete soetamiseks.

Allikas: PRIA

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus