Lisatud: 12. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Mar2008 PRIA toetab põllumaade metsastamist

Toetussummad ei ole muutunud: hooldustoetus on 1205 krooni hektari kohta, täiendamistoetus 2003 kr/ha.

Noore metsakultuuri hoolduseks loetakse rohimist, niitmist, mult¨imist, mulla kobestamist, taimekrae paigutamist taime ümber ja põllule piirdeaia rajamist. Toetuse saamiseks piisab ühest nimetatud tegevusest taotluse-aastal, kui aga metsastatud põllumaa ümber on pärast metsakultuuri rajamise toetuse saamist rajatud piirdeaed, siis võib taotluse esitada ka järgnevatel aastatel ilma, et peaks lisaks tegema veel mõnd hooldustegevust.

Hooldus peab kogu metsastamistoetuse algul deklareeritud põllu ulatuses olema tehtud 1. oktoobriks ja olema visuaalselt kontrollitav kuni 1. novembrini.

Metsakultuuri täiendamistoetust makstakse hukkunud taimede asendamiseks siis, kui hukkunud taimede osakaal noorte puutaimede seas on vähemalt 25%. Ühel hektaril peab ühtlaste vahedega kasvama vähemalt 2000 taime.

Uued taimed tuleb soetada isikult, kel on kultiveerimismaterjali tootmiseks Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse väljastatud tegevusluba.

Taotlusi võetakse vastu PRIA piirkondlikes büroodes  ning sealt võib küsida taotluste jaoks põldude loetelu ettetrükki (põllumassiivi numbritega), mille kohta on võimalik metsastamistoetusi taotleda. Lisainfot ja taotluse vorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja kodulehelt www.pria.ee.

Põllumaade metsastamise toetuse abil on Eestis metsakultuure rajatud kokku 3215 hektaril. Hooldamistoetust määras PRIA mullu 1567 hektarile 1,9 mln krooni, täiendamistoetust maksti 276 hektari eest 0,5 mln krooni.

 

Käesoleval aastal teeb PRIA täiendamistoetuse määramise otsuse 15. augustiks, toetus makstakse välja 10. oktoobriks. Hooldustoetuste määramine otsustatakse 2. jaanuariks 2009 ja toetused makstakse välja hiljemalt 2. veebruariks 2009.a.

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus