Lisatud: 18. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Sep2008 PRIA toetab kalanduseriala õpilaste praktikat ettevõtetes

Toetus aitab hüvitada kalandustoodete tootjatele või töötlejatele nende ettevõttes toimuva õppepraktikaga seotud kulusid.

„Juhendajatel on praktikantidega oma põhitöö kõrval päris palju tegemist ning pakutav toetus võiks ettevõtjaid praktikantidega tegelema motiveerida ,“ kinnitas PRIA kalandustoetuste büroo  peaspetsialist Angela Annilo.

Toetuse suurus arvutatakse lähtudes valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära kuni neljakordsest ulatusest. Toetuse suuruse ühe praktikapäeva kohta kehtestab põllumajandusminister lähtuvalt eelarveaastaks eraldatud summast – tänavu on see 1,6 miljonit krooni - , praktikantide arvust ja nende õppepraktika kestusest.

Erialasid, millel õppivate õpilaste või üliõpilaste praktika-sooritamist toetatakse, on kümmekond. Neid erialasid õpetatakse Eesti Mereakadeemias ja selle merekoolis, Pärnu Kolled¸is, Eesti Maaülikoolis või Suuremõisa tehnikumis. Juhendajal peab olema erialane ettevalmistus ning ta peab olema töötanud viimased viis aastat kalanduses, sellest viimase ettevõttes, kus õppepraktika läbi viiakse.

„Praktikabaasiks sobivaid ettevõtteid Eestis väga palju ei ole,. Möödud aastal taotlesid praktikatoetust 8 kalandustoodete tootjat ja töötlejat,“ tõdes Angela Annilo. „Praktikante, kelle juhendamise eest toetust saadi, oli mullu 23, aga see arv võiks kalanduserialadel õppivate noorte hulka arvestades kindlasti suurem olla.“

 

Toetust saab taotleda praktikajuhendamiste eest ajavahemikus 1. september 2007 kuni 30. november 2008.  Taotlemise tingimusi ja dokumentide vorme saab PRIA kodulehelt www.pria.ee, lisainfot võib küsida telefonil 737 1378. Taotlus tuleb saata või tuua PRIA keskusse aadressil Narva mnt 3, Tartu 51009.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus