Lisatud: 30. november 2009

Viimati muudetud: 30. november 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

30Nov2009 PRIA toetab hülgekindlate kalavõrkude soetamist

30. novembrist kuni 15. detsembrini ootab PRIA kaluritelt taotlusi toetuse saamiseks Euroopa Kalandusfondi meetmest „Väikesemahuline rannapüük", see on esimene meede, millega toetatakse Eestis veel vähe levinud hülgekindlate kalavõrkude ning uute paadimootorite soetamist.

Meetmest toetatakse ka kalapaatide renoveerimist, seadmete ostmist ja ümberehitamist, kütusekulu vähendamise ja püügiselektiivsuse parandamiseks tehtavaid investeeringuid.

„Eesti rannakaluritele valmistavad hülged peavalu, sest nad lõhuvad kalavõrke ja söövad sinna püütud kalasaagi," ütles Piret Ilves PRIA kalandustoetuste büroo juhataja. „Uuenduslikud hülgekindlad püügivõrgud on aga valmistatud fiibrist ning immutatud oluliselt tugevust suurendava ainega. Erinevalt harilikest võrkudest ei ima need vett ning on kerged ja mugavamad kasutada. Hinnalt on need üle kümne korra kallimad kui tavalised võrgud, kuid pikas perspektiivis peaks investeering end ära tasuma," sõnas Ilves.

„Tegu on uudse tehnoloogiaga, neid kergeid ja tugevaid võrkusid hülged ära lõhkuda ei suuda, samuti on võrgud vett hülgavad, teisisõnu nad ei „upu" vaid „ujuvad", lisas Ilves. 

PRIA toetab „Väikesemahulise rannapüügi" meetme raames esitatud projekte kuni 60%-i ulatuses abikõlblikust kogumaksumusest, toetuse täpne suurus arvestatakse paadi kogumahutavuse  põhjal. Toetusele kvalifitseeruvad kalurid, kel on  „Kalapüügiseaduse" alusel antud kehtiv püügiluba püügiks merel ning kuni 12-meetrine kalapaat, mis on kantud kalalaevade riiklikusse registrisse.

Eestis on ligi 1400 kõne all olevale meetmele kvalifitseeruvat kalurit  ning ligi 900 kalalaeva , mis võiksid vastata tingimustele.

Lisainfot saab PRIA kodulehelt ja PRIA kalandustoetuste büroost telefonil 737 1388

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus