Lisatud: 08. november 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Nov2006 PRIA teostab loomade registris inventuuri

Loomapidajatel tuleb saadetud andmed üle kontrollida ja kontrollitud andmetega inventuur hiljemalt 26. novembriks PRIA-le tagastada. Põllumajandusloomade register on abiks toetuste maksmisel ning loomataudide ennetamisel. Loomade registri andmed pärinevad loomapidajatelt endilt ja neil on kohustus PRIAt teavitada karjas aset leidvatest muudatustest.

 

Praegu on 11 345 loomapidaja arvel registris kirjas 257 877 veist, 56 405 lammast ja 1 993 kitse. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on veiste arv vähenenud 0,6%, samal ajal on lammaste arv suurenenud 11%  ning kitsede arv 4% võrra. Registrisse kantud loomapidajate arv on aastaga vähenenud ligi 1400 võrra ehk 11%.

 

Täpsemat infot inventuuri kohta saab PRIA keskusest Tartus ning piirkondlikest büroodest.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus